Різні цікавинки

Мідний купорос – один із засобів захисту рослин

foto_cikavosti_15.07.2014-02Мідний купорос – це звичайний порошок, котрий виглядає як кристалики синього і блакитного кольору. Як мінерал, він зустрічається в природі.

Це один із найпоширеніших видів засобів для захисту. Вважається універсальним, так як слугує не тільки в ролі засобу для захисту, а і в ролі добрива, антисептичного засобу, а також фунгіциду для різних рослин. Зазвичай його добавляють для побілки стовбурів дерев або при пошкодженні дерева з метою запобігти зараженню стовбура або його загибелі.

Є випадки, коли мідний купорос застосовують  в харчовій промисловості, він фіксує забарвлення. Як зазначалося вище це універсальний засіб, тому сфера застосування мідного купоросу дуже велика. Це і при виробництві фарб, різнокольорових лаків, будівництві, медицині. В будівничій області за допомогою нього видаляють іржу. В області медицини – слугує інгредієнтом для створення ацетатного волокна.

При роботі із мідним купоросом важливо дотримуватися правил безпеки. Приведемо приклад, коли його довго нагрівати, то він почне перетворюватися в токсичну речовину. Для того щоб не виникло проблем зі здоров’ям одягайте респіратор і гумові рукавички.

Хімічні властивості мідного купоросу виявили в 1701 році, в скандинавській країні Швеції. Цьому послугувала пропажа одного із робітників місцевої шахти. Його тіло знайшлося аж через рік і, що привело в великий подив колег, воно не піддалося розкладанню, а збереглося без змін. Згодом тіло виставили на публіку, бо це був феномен, ніхто, ніколи такого не бачив, сенсація одним словом. Та через декілька днів тіло все-таки почало розкладатися. Згодом вчені знайшли своє пояснення цьому факту, вони встановили, що через токсичні дії мідного купоросу тіло не розкладалося але на свіжому повітрі він із часом вийшов і природній процес вступив в дію.

Лимонна кислота – це унікальна добавка, використовується в повсякденному побуті у кожного із нас. Вперше лимонну кислоту виділили із соку недозрілих лимонів, в далекому 1784 році. Зробив це шведський аптекар Карл Шеєле. Вважається сильним консервантом, тому через це і постійно використовується  в харчовій промисловості. Також її застосування можна зустріти в будівництві. Тому не випадково, що її вважають універсальною речовиною і можна застосовувати в різних сферах.

Все це, без проблем можна придбати у нас в магазині, за вигідну ціну і хорошу якість продукту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button