Всесвіт

Сприятлива для життя планета може знаходитися на відстані 11 світлових років від Сонячної системи

В системі зірки GJ 887 може бути придатна для життя планета. Таке припущення за підсумками дослідження висунув міжнародний колектив астрофізиків. Вчені з’ясували, що навколо цього червоного карлика обертаються як мінімум дві планети. Однак занадто висока температура на поверхні практично виключає вірогідність наявності на них води в рідкому вигляді. При цьому фахівці виявили непрямі ознаки існування в цій системі третьої екзопланети, зона ймовірного перебування якої, за їх словами, сприятлива для виникнення і підтримки життя.

Міжнародний колектив астрофізиків повідомив, що біля однієї з близьких до Землі планетних систем може існувати придатна для життя екзопланета. Про це повідомляється в журналі Science.

На невеликій за астрономічними масштабами відстані в 11 світлових років від Сонячної системи знаходиться цікава для дослідження зірка GJ 887, відзначають вчені. За їх даними, навколо червоного карлика обертаються щонайменше дві екзопланети. При цьому дослідники вважають, що в сприятливій для виникнення і підтримки життя зоні може знаходитися і третя планета цієї системи.

Головний автор роботи Сандра Джеферс з Геттінгенського університету (Німеччина) та її колеги спостерігали за GJ 887 кожну ніч протягом трьох місяців. У своєму дослідженні вони застосували відомий метод пошуку екзопланет на основі допплерівського ефекту — стежили за рухом зірок, щоб виявити гравітаційне тяжіння планет, які обертаються навколо неї.

Астрофізики об’єднали свої дані з результатами попередніх спостережень за GJ 887 за останні 20 років. Аналіз отриманої інформації привів до виявлення принаймні двох планет розміром більше земного. Одна з них робить повний оборот навколо зірки за 9,3, а інша за 21,8 дня. Настільки близьке знаходження до свого сонця робить ці екзопланети непридатними для підтримки життя — вони занадто гарячі, щоб утримувати воду в рідкому вигляді, впевнені автори роботи.

При цьому вченим вдалося виявити непрямі свідчення існування в зоні населеності третьої екзопланети з періодом обертання близько 50 днів. Дослідники відзначають, що GJ 887 менш активна, ніж інші червоні карлики, тому екзопланети можуть бути захищені від характерних для таких зірок сонячних спалахів.

«Якщо в ході подальших спостережень підтвердиться присутність третьої планети в зоні населеності, то GJ 887 може стати однією з найбільш вивчених планетних систем, сусідніх зі Сонячною», — зазначив співавтор Сандри Джеферс, астрофізик Лундського університету (Швеція) Мелвін Девіс.

Як повідомили астрофізики, відносна близькість екзопланетної системи відкриває великі перспективи для її вивчення. У найближчому майбутньому автори сподіваються дослідити атмосфери планет сонця GJ 887 за допомогою нових космічних телескопів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button