Земля

Практичні тварини: виявилося, що дельфіни заводять тільки “вигідних” друзів

Стратегічна взаємодія – ключ до успіху в багатьох сферах діяльності. І, здається, про це знають не тільки люди, а й дельфіни. Недавнє дослідження цих тварин, показало, що дикі афаліни приділяють багато часу створенню зв’язків, які можуть допомогти їм у майбутньому.

Дослідники кажуть, що дельфіни віком до 10 років шукають однолітків та діяльність, яка може допомогти їм налагодити зв’язки та розвинути навички, які їм знадобляться у дорослому віці. Щоб дійти цього висновку, команда проаналізувала 30-річні записи про понад 1700 диких афалінів у Затоці акула в Західній Австралії. З 1980 років вчені виходили в затоку для вивчення цих тварин, і записували їх стать, вік і поведінку.

Для своєї роботи вчені відібрали записи, в яких були присутні молоді особини, а потім вивчили, з ким вони спілкувалися і як проводили час, коли поруч не було дорослих.

Експерти відзначають, що за день дельфіни часто переміщаються і змінюють групи, але, як правило, проводять більше часу з кількома близькими друзями. Вибір друзів і занять у афалін не випадковий. Виявилося, що підлітки-самці воліють дружити з іншими самцями. Вони часто грають один одним, повторюють рухи, потирають ласти. А підлітки-самки воліють спілкування з самками, проте «веселяться» вони рідше і в основному проводять час за полюванням на рибу.

Вчені кажуть, що в цьому є певний сенс. У дорослому житті самцям необхідні соціальні навички, для того щоб продовжити рід. А самкам – навички, які допоможуть прогодувати і себе, і дитинчат. Об’єднуючись в групи за інтересами, дельфіни розвивають в собі необхідні якості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button