Земля

У Південній Атлантиці кораблі стають некерованими і плавають колами

Чотири танкери раптово втратили управління і стали плавати колами в Південній Атлантиці, на захід від південноафриканського міста Кейптаун.

Рано вранці в неділю, 31 травня старші офіцери на борту нафтового танкера “Віллоуї” були викликані на місток, де їм повідомили, що їх корабель і ще чотири судна, що перебували поблизу від нього, якимось таємничим чином рухаються колами по спіралі, можливості керувати судном немає, і що всі кораблі взяли курс на зближення.

Можна було б припустити, що сильні течії штовхали суда по колу, але там, де кораблі пливли в Південній Атлантиці, на захід від південноафриканського міста Кейптаун, таких течій не було.

Після безуспішних спроб повернути управління судном, команди танкерів відключили автоматику і взяли управління судами у ручному режимі, що дозволило уникнути зіткнення.

Подія змусила вчених спробувати знайти відповідь про причини аномалій в даному районі.

Раніше, Європейське космічне агентство виявило там ще дещо дивне.

Магнітна аномалія Південної Атлантики швидко збільшується

Ніхто не знає чому, але магнітне поле Землі, яке втратило майже 10% своєї сили за останні два століття – стає особливо слабким у великому регіоні, що тягнеться від Африки до Південної Америки, впливаючи на супутники й космічні апарати.

Відома як Південноатлантична аномалія, напруженість поля в цій області швидко зменшилася за останні 50 років, як тільки сама область виросла і перемістилася на Захід.

А за останні п’ять років на північний захід від Африки, дуже близько до того місця, де йшла “Віллоуї”, виник другий центр мінімальної інтенсивності магнітного поля Землі.

Одне з припущень щодо цього ослаблення полягає в тому, що це ознака того, що Земля рухається до розвороту полюса – в якому Північний і Південний магнітні полюси перевертаються і міняються місцями.

Це перемикання відбудеться не відразу і спочатку з’являться кілька північних і південних магнітних полюсів по всій земній кулі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button