Земля

У США почастішали атаки сов на людей

Почастішали атаки сов на людей — результат сильних морозів, вважають фахівці.

За останні кілька тижнів в Атланті (штат Джорджія) і передмістях зареєстровано три випадки нападу сов на людей. Птахи пікірують на людей хапають за голову і плечі, залишаючи подряпини, іноді серйозні, розповідає телеканал WSB-TV.

Сови нападали на людей раніше, але дуже рідко; три випадки в одному районі за одну зиму — це багато, вважають вчені. Можливо, причина агресії сов — незвично холодна зима, вважає науковий співробітник Геологічної служби США Сьюзан Хейґ.

«Впевнена, що через холоди загинула значна частина звичайної здобичі нічних хижих птахів — щури і миші. Від голоду сови вирішуються атакувати більш великі мішені, в тому числі людей», — пояснює учений.

Цієї зими сови також нападали на собак, особливо маленьких. Останній випадок стався 23 грудня; жертвою птаха став дорослий йоркширський тер’єр. Сову вдалося відігнати, але пес помер від ран у ветеринарній клініці.

З припущенням Сьюзан Хейґ згоден директор Товариства охорони тварин Атланти Адам Бетюель. «Велика частина сов-перволітків не доживає до кінця зими, тому що вони тільки вчаться полювати. Холоди могли зробити становище молодих сов особливо важким і змусити їх ризикувати, нападаючи на домашніх тварин і людей». Можливо, винен і шлюбний сезон, який наближається: надлишок статевих гормонів в крові сов-самців може змушувати сов особливо люто захищати свою територію; можливо, жертви недавніх нападів занадто близько наближалися до гнізд птахів, вважає Бетюель.

Кнопка «Наверх»