Всесвіт

Блукаюча зірка добереться до Сонячної системи раніше, ніж очікувалося

Перші дані про те, коли Gliese 710 добереться до Сонячної системи, були отримані 2 роки тому. Згідно з новими розрахунками, «зустріч» трапиться на 700 000 років раніше.

Відповідно до першого випуску даних космічного телескопа Gaia, отриманого 2016 році, Gliese 710 повинна була зустрітися з нашою планетною системою через 1,36 мільйона років. Але уточнені розрахунки астрономів з Мадридського Університету показали, що зірка рухається помітно швидше. Новий «час прибуття» — через 1,29 мільйона років.

Крім того, що блукаюча зірка добереться до нас раніше, відповідно до нового випуску даних від Gaia вона пройде набагато ближче до Сонячної системи — на відстані близько 4300 астрономічних одиниць. У планетарному масштабі це не так вже й близько — в 109 разів більше, ніж відстань від Землі до Плутона. Однак Gliese 710 все одно може негативно вплинути на Сонячну систему і Землю зокрема.

Справа в тому, що зоряна мандрівниця повинна пройти через хмару Оорта. Це область Сонячної системи, де знаходяться планетезімали — надмалі небесні тіла, утворені з частинок пилу протопланетного диска. Gliese 710 може потягнути за собою хвіст із планетезімалей в бік нашої планети. І якщо до того часу людство ще буде на Землі — йому на голову впаде кометний дощ.

Кнопка «Наверх»