Всесвіт

Вчені знайшли спосіб заховати Землю від інопланетян

Астрофізики з Колумбійського університету запропонували спосіб, який надійно закриє Землю від очей інопланетян. Для цього необхідно зробити неможливим виявлення нашої планети під час її проходження на тлі Сонця.

d4a827ff0037b70f63152573110a5100

Коли планета перетинає диск своєї рідної зірки, то видима яскравість останньої знижується на короткий час. Знаючи напрямок на ту точку в космічному просторі, звідки за Землею може вестися спостереження, люди можуть обдурити інопланетян, запобігаючи падінню яскравості Сонця.

За словами вчених, людство може маскувати Землю в оптичному діапазоні за допомогою звичайного монохромного лазера потужністю в 30 мегават, включаючи його щороку приблизно на 10 годин. Така величина порівнянна з потужністю сучасного електропоїзда. «Плащ-невидимка», який здатний приховати планету на всіх інших довжинах хвиль, вимагає використання ряду перенастроюваних лазерів з сумарною потужністю в 250 мегават.

Однак зовсім не обов’язково ховати від чужих очей всю планету, якщо можна приховати сліди біологічної діяльності в її атмосфері, наприклад, високий вміст кисню. Для цього, за розрахунками вчених, знадобиться лазер з піковою потужністю в 160 кіловат, який необхідно запустити в момент транзиту планети на тлі зірки.

Є й інше застосування такої технології. Інопланетяни можуть навмисно спотворювати для зовнішнього спостерігача рівень світності зірки під час проходження на її тлі планети. Таке втручання служить свого роду «маяком» для систем пошуку позаземних цивілізацій і навіть може бути способом передачі інформації. Астрономи пропонують пошукати подібні «маяки» в архівах даних SETI.

SETI є різні проекти з пошуку позаземних цивілізацій, а також розробки способів міжзоряного зв’язку. Державна підтримка таких досліджень майже припинилася в 90-х роках через багато років безрезультатного пошуку. На даний момент не було виявлено жодного сигналу штучного позаземного походження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button