Екологія

Причиною висихання річки Колорадо стала зміна клімату

Вчені з Колорадського університету встановили, що єдиною причиною висихання річки Колорадо стала зміна клімату. Комп’ютерне моделювання показало, що вона в майбутньому може повністю висохнути.

Дослідники пояснили, що в першу чергу зміна клімату торкнулося запасів снігового покриву в басейні річки Колорадо, яка її живить. Якщо раніше велика частина води, що історично поповнювалася тут, потрапляла в русло річки, то тепер вона випаровується. Тому велика частина води, яка могла потрапити в річку, випаровується.

Вчені також змоделювали майбутні зміни басейну річки Колорадо. Так вони встановили, що якщо тенденція збережеться і середнє підвищення температури на 1,4°C збережеться, то річна кількість води в річці скоротиться на 11%.

Моделювання клімату також показало, що в майбутньому з’явиться загроза повного висихання річки Колорадо. Це відіб’ється на приблизно 40 млн жителів США, а також численних сільськогосподарських угідь на південному заході країни.

Дослідники з Колорадського університету відзначили, що ці ознаки повинні турбувати громадськість. На їхню думку, подібні явища чекають і інші природні водні потоки. В майбутньому це призведе до гострої нестачі води в деяких регіонах.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button