Головна / Екологія / Вчені відзначають парадокс зростання «зникаючих» через підняття рівня моря атолів

Вчені відзначають парадокс зростання «зникаючих» через підняття рівня моря атолів

Тихоокеанська нація Тувалу, яка вважається головним кандидатом на зникнення, оскільки зміна клімату посилює рівень моря, насправді росте в розмірах, про що свідчать нові дослідження.

У дослідженні Університету Окленда були вивчені зміни географії дев’яти атолів Тувалу і 101 острова рифів в період з 1971 по 2014 рік з використанням аерофотознімків та супутникових знімків. Вчені виявили, що вісім атолів і майже три чверті островів зросли протягом періоду дослідження, піднявши загальну площу Тувалу на 2,9%, хоча рівень моря в країні виріс в два рази в порівнянні зі світовим рівнем.

Співавтор Пол Кенч сказав, що дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, спростовує припущення про те, що малі острівні країни будуть затоплені, оскільки море зросло.
«Ми схильні думати про тихоокеанські атоли як про статичні рельєфи, які просто будуть затоплені по мірі зростання рівня моря, але є все більше свідчень того, що ці острови є геологічно динамічними і що вони постійно змінюються. Результати дослідження можуть суперечити інтуїції, враховуючи, що протягом останнього півстоліття рівень моря підвищувався в регіоні, але переважаючим способом зміни за цей час на Тувалу було розширення, а не ерозія», — сказав він.

Команда Окленда говорить, що зміна клімату залишається однією з основних загроз для пониззя острівних країн. Але вчений стверджує, що дослідження повинне спонукати переосмислити, як такі країни реагують на цю проблему. Кенч виявив, що такі фактори, як хвильові моделі і опади, скинуті штормами, можуть компенсувати ерозію, викликану підвищенням рівня води. І замість того, щоб рахувати свої будинки приреченими на неминуче затоплення внаслідок підняття рівня моря жителі повинні почати планувати довгострокове майбутнє, вважає учений.