Екологія

Інтер’єр зі смаком солі

Іранські архітектори, надихнувшись природною красою соляних копій, побудували еко-ресторан з матеріалу, що складається із звичайної солі. Сіль в інтер’єрі несе подвійну функцію виконує роль екологічно чистого матеріалу і одночасно очищає повітря від шкідливих домішок.

Ідея такого натурального дизайну належить команді архітекторів з Emtiaz Designing Group. Дизайнери вирішили відтворити в інтер’єрі ресторану в місті Шираз мальовничу красу місцевих соляних копій.

Сіль для будівництва добувалася тут же — в місцевих соляних копальнях, що значно знизило витрати на транспортування і, відповідно, скоротило кількість шкідливих викидів. Але на цьому екологічні переваги солоного будматеріалу не закінчуються. Сіль є природним фільтром для очищення повітря. Вона допомагає зменшити кількість повітряних подразників і патогенів, таких як грибки, бактерії, тютюновий дим, пилок тощо.

Для підвищення вологостійкості сіль змішали з натуральною смолою, і вже в такому вигляді використовували для оздоблення інтер’єру. Меблі і сходи для солоного ресторану також створювалася по зелених технологій — з перероблених алюмінієвих банок.

Дизайнери вважають, що солоний будматеріал в майбутньому може стати новим трендом у зеленому будівництві.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть