Екологія

В Україні побудують 7 біоТЕС на лушпинні соняшника

В Україні планують побудувати 7 теплових електростанцій, які генеруватимуть електричну енергію за допомогою спалювання лушпиння соняшника.

Інвестувати у біо ТЕС має намір компанія Kernel, найбільший в Україні виробник соняшникової олії, передає expro.com.ua.

«У 2021 році ми фіналізуємо проєкти з генерації відновлюваної енергії на олійно-екстракційних заводах, – розповів директор з управління активами компанії Юрій Пугач. – Всього плануємо запустити 7 ТЕС, які сумарно спалюватимуть до 481 тис. тонн лушпиння соняшника та генеруватимуть близько 700 тис. МВт-год щорічно».

Загальний обсяг інвестицій $248 млн.

Як зазначив представник Kernel, компанія очікує EBITDA від проєктів на рівні $52 млн у рік. «На олійноекстракційних заводах компанії буде встановлено котли потужністю 10-17 МВт», – зауважив він.

Юрій Пугач зазначив, що у березні 2021 року завершились пусконалагоджувальні роботи нової когенераційної установки на Полтавському заводі, електрична потужність якої становить 10 МВт, теплова – 42 МВт. «Зараз ведеться запуск на Бандурському заводі та «Українській чорноморській індустрії», продовжується будівництво когенераційних установок на Вовчанському та Придніпровському олійно-екстракційних заводах, – зазначив він. – Цього року завдяки масштабним інвестиціям ми запустимо на олійноекстракційних заводах компанії 6 теплоелектростанцій, які будуємо з нуля».

Як зазначив директор з управління активами Kernel, найбільшим проєктом стане біо ТЕС потужністю 22,5 МВт на Старокостянтинівському ОЕЗ.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button