Екологія

Комп’ютерна модель змогла пояснити чому хвойні стійкі до посух

Вчені з США за допомогою комп’ютерної моделі змогли пояснити чому хвойні дерева більш стійкі до посух. Виявилося, що вони виживають завдяки унікальній кореневій системі.

У дослідженні, яке може допомогти районам, постраждалим від зміни клімату, міжнародна команда дослідників під керівництвом Скотта Маккея з Університету в Баффало використовувала комп’ютерні моделі для визначення того, як хвойні породи здатні виживати в умовах посухи. Використовуючи дані про сосни і ялівцю, вони прийшли до висновку, що їх секрет полягає в унікальній системі доступу до води.

Команда дослідників змоделювала життя дерев протягом п’ятирічної посухи, аналогічною тій, яка була в штаті Нью-Мексико, де проводився експеримент по збереженню дерев (SUMO). Вони виявили, що хвойні види заздалегідь запасається воду, а ті, що намагалися виростити коріння вже після початку посухи — гинули.

За словами Кея, причина цього криється в тому, що для росту коренів дереву потрібна подача води і вуглецю в кореневу систему. Це забирає енергію і ресурси у дерева, і коріння не можуть рости так далеко й так швидко, як це необхідно.

 

«Вчені намагаються передбачити, що станеться зі світовими біомами в умовах зміни клімату, і моделі повинні бути реалістичними. Так ми зможемо зрозуміти, як допомогти тим деревам, які будуть страждати від нестачі води», — зазначили вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button