Різне

Прикраси з недорогоцінних каменів і металів з’явилися дуже давно

Біжутерію носили ще до появи одягу. Звичайно, перша біжутерія не виглядала так як зараз. Це були різніманітні привабливі камінчики, корінці, суха трава, кістки померлих тварин. Біжутерія служила людям у багатьох цілях. Викликати дощ, або завалити мамонта, не одна велике справа не обходилося без біжутерії. Мисливці надягали страхітливі прикраси з давньої біжутерії, яка на їх думку робила їх сильнішими і спритнішим у бою.

Трохи пізніше на зорі цивілізацій для виготовлення античної біжутерії стали використовувати такі матеріали як: скло, камінь, різні метали. Єгиптяни любили носити амулети з каменю у формі ока або серця, які захищали від пристріту і надавали життєвої енергії. У гробницях вчені виявили велику кількість різних прикрас. Там були намиста і підвіски виготовлені з кольорових недорогоцінних каменів. Приблизна дата цих прикрас – 2500 г до н.е.

Стародавні греки і римляни так само виявляли інтерес до біжутерії.

Епоха середньовіччя була важким часом для розвитку біжутерії. Багатші люди вважали, що носити прикраси з недорогоцінних металів і каменів їм не пристало і це участь бідняків. У той час увага приділялася більше дорогоцінним металам і каменям. Однак ця ситуація вплинула на розвиток підробок, а це в свою чергу і на розвиток ювелірної біжутерії в цілому.

Дорогоцінна прикраса завжди була бажаним об’єктом, предметом, що викликає заздрість у оточуючих. Тому власник дорогих дорогоцінних прикрас ризикував бути обкраденим. І що б уникнути такої долі, справжні дорогоцінні прикраси зберігали в схованках, а на вихід завжди одягали штучні підробки, які заздалегідь виготовляли ювелірні майстри. Майстри постійно вдосконалювали методи виготовлення якісної ювелірної біжутерії, що б ніхто не міг візуально відрізнити справжню коштовність від підробки.

У 18 столітті з’явилися стрази. Вироби з кришталем огранованим під діамант, який не намагаються видати за справжні, оскільки вони були модні і затребувані і без цього. Стразами розшивався одяг, взуття, вони використовувалися для виготовлення сережок і підвісок.

І нарешті в 20 столітті відбулася справжня революція у відношенні біжутерії.

У виготовленні прикрас стався справжній переворот в якому провідну роль зіграла відома Коко Шанель. Саме завдяки їй біжутерію перестали розглядати як сором’язливу підробку під дорогоцінну річ. Тепер біжутерія розглядалася як самостійна майстерна ювелірна прикраса. Коко Шанель навчила жінок виглядати елегантно і красиво маючи в гардеробі мінімум не дорогих речей. А для того, що б образ був завершеним, необхідно було використовувати доречну біжутерію.

Відомий модельєр П’єр Карден говорив, що дівчатам, які бажають виглядати елегантно досить підібрати хорошу біжутерію.

Приблизно в цей час з’являється торговий дім Сваровські зі своїми кришталевими діамантами. Коли були готові перші вироби Сваровські, вони були відправлені найпомітнішим модницям Парижа і Санкт-Петербурга. Вони були в шоці і захваті від побаченого. З того часу біжутерія Сваровскі стає все більш популярною і затребуваною.

Трохи пізніше, приблизно до 80-м рокам попит на біжутерію поступово впав. Як і колись, дешеві прикраси вважалися меншевартими для модниць. Але так було не довго. У наші дні біжутерія стала знову популярною. Майстри навчилися робити дуже якісні речі гідні найвимогливіших модниць. Вишукані прикраси дозволяють виглядати на всі сто при мінімальних витратах. Найголовніше правильно підібрати біжутерію до вашого наряду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button