Різне

Як не прогавити хворобу

hvoroba_250Споконвіку люди замислювалися над тим, як попередити хворобу або хоча б приступити до лікування на ранньому етапі з метою уникнути ускладнень. А оскільки ніякої апаратури у лікарів в старовину не було, доводилося вчитися пов’язувати певні сигнали тіла із захворюваннями, які згодом виявлялися. Таким чином, за століття накопичився цілий арсенал ознак, за якими і навчилися встановлювати попередній діагноз.

Самодіагностика

Багато хвороб мають прихований період розвитку, не приводячи до значного погіршення стану організму. Проте, проявивши трохи більше уваги до власного тіла, можна виявити неполадки до того, як вони покладуть людину в ліжко.

Самодіагоностика дає можливість виявити слабкі місця організму. Багато захворювань починаються з того, що відбиваються на стані шкіри, нігтів, волоссі, змінюють колір рогівки очей. З’являється неприємний запах з рота або стає різким запах поту. Виникають незначні проблеми зі стільцем або сечовипусканням. Частішають головні болі і стають більш інтенсивними. Раптові напади слабкості поєднюються з незначним порушенням координації рухів. Тривалий час тримається субфебрильна температура. У жінок відбувається збій менструального циклу. Періодично турбують болі незрозумілого походження.

Згрупувавши повторювані симптоми, можна спробувати попередньо встановити собі діагноз. Але це не виключає подальшого обстеження, так як деякі хвороби мають подібну симптоматику, а от лікуються по- різному. В уточненні допоможуть аналізи.

Лабораторна діагностика та розшифрування аналізів

Один тільки загальний аналіз крові здатний показати загальний стан організму людини. Прочитавши параметри крові обстежуваного, можна виявити наявність запальних або інших патологічних процесів. Однак цей аналіз може лише вказати на наявність проблеми, але не достатній для постановки остаточного діагнозу, визначити який може лише фахівець.

Консультація лікаря

Вивчивши отримані аналізи і зіставивши їх з озвученими симптомами, лікуючий лікар може прийняти рішення про направлення пацієнта на додаткове обстеження конкретних систем органів з метою отримати більш детальну інформацію про захворювання і призначити ліки самому або перенаправити хворого до профільного лікаря-фахівця, який зможе адекватно оцінити стан людини і визначитися зі схемою лікування.

Тому, самодіагностика хороша лише для виявлення проблем. А ось займатися їх усуненням повинні фахівці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button