Здоров'я

Прийом тестостерону може загрожувати серцевим нападом

testosteronПрийом тестостерону може становити загрозу серцевого нападу для деяких чоловіків, такі результати нового дослідження, опублікованого в журналі PLoS One.

Учені з Каліфорнійського університету в Лос -Анджелесі вивчили медичні записи більш 48,5 тис. чоловіків у віці 65 років і молодше, які брали тестостерон у формі гелів, пластирів та ін’єкцій. Фахівці вели спостереження за піддослідними протягом трьох місяців.

Результати показали, що у чоловіків з історією хвороби серця ризик виникнення серцевого нападу зростає протягом трьох місяців після початку прийому тестостерону. А саме, серцевий напад траплявся у 15 чоловіків з тисячі, які брали тестостерон, в порівнянні з 5 з тисячі, яким не був призначений цей гормон.

Фахівці пояснили, що для чоловіків, які не мають проблем серцево-судинного характеру, ризик серцевого нападу не зростав від прийому тестостерону. Автори дослідження вважають, що лікарі, що призначають прийом тестостерону, повинні розпитати пацієнта про стан його серцево-судинної системи та наявність будь-яких паталогій, пов’язаних з нею.

Тестостеронна терапія застосовується у здорових літніх чоловіків для лікування деяких симптомів, пов’язаних зі зниженням фізичної функції, які наступають з віком – втрати м’язової маси і зниження щільності кісткової тканини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button