Земля

Великий не означає добре…

spermatozoid_resizedВчені встановили, що великі сперматозоїди – самі повільні і запліднюють яйцеклітину набагато рідше, ніж звичайні за розміром. Тим самим фахівці спростували попередню гіпотезу про те, що головним фактором при заплідненні у багатьох видів є саме розмір сперматозоїдів.

Американські вчені, вивчаючи залежність між розмірами сперматозоїдів і їх ефективністю, встановили, що великі сперматозоїди повільніше звичайних і набагато рідше запліднюють яйцеклітину.

Ідея залежності між розмірами сперматозоїдів, а також їх шансами запліднити яйцеклітину, висловлювалася і раніше. Однак фахівці тоді вважали, що найефективнішими є великі сперматозоїди. У результаті нового дослідження американських вчених, опублікованого в науковому журналі Evolutuion, було встановлено, що безпосередню роль в процесі запліднення грає швидкість і ефективність роботи джгутика сперматозоїда. До такого висновку дослідники прийшли, спостерігаючи за допомогою особливих камер за сперматозоїдами різних видів.

Вчені відзначають, що помилка попередніх досліджень полягала в тому, що їхні колеги не враховували середовище, в якому відбувається запліднення. У новому експерименті були задіяні представники 6 видів: 2 риби, молюски, земноводні, птиця і ссавець.

В якості ссавця виступила людина, але ключова особливість цієї добірки в тому, що 3 представника розмножуються інкорпоральним заплідненням, а три – екстракорпоральним (самець запліднює яйцеклітину поза тілом самки).

Результати дослідження виявили, що при екстракорпоральному заплідненні найуспішнішими дійсно виявлялися сперматозоїди з великої головкою і коротким жгутиком, вони швидше за інших допливали до мети. Але у людей все виявилося по-іншому. Головну роль зіграли довжина і активність джгутика. Тобто у ссавців найефективнішими виявилися більш дрібні сперматозоїди з маленькою голівкою, але довгим джгутиком.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button