Здоров'я

Пробка у вусі – штопор не допоможе

Як би ретельно ми не чистили вуха, особливо дітям, нерідко всі зусилля пропадають марно і утворена сірчана пробка починає позначатися на слуховому сприйнятті світу. Може, справа в тому, що ми просто не знаємо, як правильно чистити вуха? Як розповів отоларинголог Юрій Солдатов, дійсно, не знаємо…

“Наприклад, часте миття вух з милом, в результаті призводить до підвищеного утворення вушної сірки. Людина починає вичищати її за допомогою ватних паличок і інших підручних засобів, що, з одного боку, загрожує травмами вуха, а з іншого, заштовхуванням частини сірки глибоко у вушний прохід.

Схильність до сіркоутворення може бути індивідуальною особливістю людини, тому про хвороби в переважній більшості випадків мова не йде. Але дискомфорт від скупчення вушної сірки настає цілком відчутний. Перший симптом пробки у вусі – це погіршення слуху, закладеність, гул в сприйнятті чужої і власної мови.

Для вилучення сірчаної пробки існують різні методи. Краще, звичайно, сходити до лікаря, який видалить пробку за допомогою спеціального інструменту – це швидка і нескладна процедура. Якщо ж ви вирішили, що впораєтеся самі, то зробіть наступні маніпуляції.

Закапайте у вухо цілу піпетку олії (вазелінову, оливкову, соняшникову), попередньо простерелізувавши її півгодини на водяній бані. Потім приблизно на годину в слуховий прохід помістіть невеликий ватний тампон. Такі процедури потрібно проводити 3-4 рази в день протягом 2 тижнів. За цей час пробка розм’якне і легко відійде разом з олією.

Замість олії можна закапати у вухо перекис водню або аптечні лужно-гліцеринові краплі, які непогано розріджують пробку. Використовувати свічки для цих цілей я не рекомендую, тому що одного разу зіткнувся з негативними наслідками подібної процедури. Віск потрапив дитині в слуховий прохід і викликав сильний опік зовнішнього слухового проходу і перфорацію барабанної перетинки. У підсумку – хронічний отит.

Потрібно мати на увазі, що «закладеність» вуха може бути симптомом запалення середнього вуха, тому краще звернутися до лікаря, який видалить пробку або призначить необхідне лікування.”


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button