Здоров'я

Що потрібно знати купуючи воду в пластиковій пляшці?

Що ви знаєте про те, як купувати воду в пляшках? Швидше за все, ви чули пораду дивитися на те, щоб з днищем пляшки все було в порядку. Але цього недостатньо для того, щоб захистити своє здоров’я.

Пластикові пляшки завжди містять на етикетці запис про те, з якого саме типу пластику вони виготовлені. І ця інформація дуже важлива. Зрештою, будь пластик виділяє в вміст пляшки хімікати різного ступеня небезпеки.

Будь-яка пляшка містить одне з цих позначень. А ось що це все означає.

02-10-15-foto-600x398-1

PET або PETE

Це ПЕТи, або одноразові пляшки. Вони можуть виділяти в рідину важкі метали та речовини, що впливають на гормональний баланс людини.

ПЕТ – часто використовуваний у світі тип пластмаси. Важливо пам’ятати, що він призначений для одноразового використання. Якщо ви в таку пляшку наливаєте свою воду, то готуйтеся до того, що у ваш організм можуть потрапити деякі лужні елементи і занадто велика кількість бактерій, який буквально обожнюють ПЕТи.

HDP або HDPE

Це дуже хороший пластик, який не виділяє ніяких шкідливих речовин. Фахівці рекомендують, якщо це можливо, купувати воду саме в таких пляшках. І безпечно, і для екології корисно: майже весь такий пластик переробляється.

Це жорсткий тип пластика, який найчастіше використовується для зберігання молока, іграшок, миючих засобів і при виробництві деякої кількості пластикових пакетів.

PVC або V

Речі з цього матеріалу виділяють щонайменше два небезпечні хімікати. Обидва чинять негативний вплив на ваш гормональний баланс.

Це м’який, гнучкий пластик, який зазвичай використовується для зберігання рослинної олії і дитячих іграшок. З нього ж роблять блистерні упаковки для незліченної безлічі споживчих товарів. Він же використовується для обшивки комп’ютерних кабелів. З нього роблять пластикові труби і деталі для сантехніки. PVC несприйнятливий до прямих сонячних променів і погоду, тому з нього часто ще роблять віконні рами і садові шланги. Тим не менш, експерти рекомендують утриматися від його покупки, якщо ви можете знайти альтернативу.

LDPE

Цей пластик використовується і при виробництві пляшок, і при виробництві пластикових пакетів. Він не виділяє хімічні речовини у воду, яку зберігає.

Але чи безпечний він у разі тільки з тарою для води. Пакети в продуктовому магазині з нього краще не купувати: можете з’їсти не тільки те, що купили, але і деякі вельми і вельми небезпечні для вашого серця хімікати.

PP

Цей пластик має білий колір або напівпрозорі тони. Використовується в якості упаковки для сиропів і йогурту.

Поліпропілен цінується за його термостійкість. Коли він нагрівається, то не плавиться. Відносно безпечний.

PS

Часто використовується при виробництві кавових стаканчиків і контейнерів для швидкого харчування. При нагріванні, проте, виділяє небезпечні хімічні сполуки.

Полістирол – це недорогий, легкий і досить міцний вид пластику, який зовсім не годиться для зберігання гарячої їжі і напоїв.

PC або пластмаса без спеціальних знаків

Це найнебезпечніший вид пластику. Використовується при виробництві пляшок для води та харчових контейнерів.

Зберігати в тарі з полікарбонату їжу або воду категорично не можна: він виділяє бісфенол А – відому речовину, яка знищує вашу ендокринну систему. Пригнічує вироблення гормону під назвою естроген.

І ось ще що. Перед тим як купувати що-небудь в будь-якій пластиковій упаковці, подумайте двічі. Все-таки скло набагато безпечніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button