Наука

Вчені з’ясували вплив водопровідної та бутильованої води на смак чаю

Дослідження на тему впливу води на смак і корисні властивості чаю провели учені з Корнельського університету.

Проведені дослідження дозволили з’ясувати, на якій воді чай смачніше – водопровідної або в бутлях. Стаття на цю тему опублікована у виданні Eurekalert.

Чай виробляється з обробленого листя Camellia Sinensis. Це тропічна і субтропічна вічнозелена рослина родом з Азії. Чай, заварений водою, є найбльш споживаним напоєм в світі.

Фактори, які впливають на заварювання чаю, включають температуру заварювання, місткість і час, співвідношення води та листя і, в деяких звітах, склад використовуваної води. У цьому проекті вчені перевірили, чи впливає вода, використовувана для заварювання чаю, на сприйманий смак звичайного любителя чаю.

Чорний і зелений чай заварювали у бутильованій воді, у воді з-під крана і в деіонізованій воді, при цьому температура приготування, ємність, час і співвідношення води і листя відповідали один одному.

Зразки аналізували за допомогою сенсорної панелі споживача, а також інструментально для визначення кольору, каламутності і змісту галлата епігаллокатехін (EGCG). Результати показали, що тип води, використовуваної для заварювання чаю, сильно впливав на сенсорні властивості зеленого чаю, що, ймовірно, було обумовлено набагато більшою ступенем вилучення гірких катехінів в чаях, заварені на більш очищеній бутильованій або деіонізованій воді.

Для звичайного любителя чаю, який п’є зелений чай для здоров’я, здатність подвоювати зміст EGCG в чаї, просто заварюючи його в бутильованій або деіонізованій воді, є явна перевага. Навпаки, ті, хто п’є чай для смаку, можуть отримати вигоду з заварювання чаю на водопровідній воді.

Вплив води на смак чорного чаю майже не виявлялося, добровольці не відчули особливої різниці, заварюючи чорний чай у водопровідній, бутильованій або деіонізованій воді.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button