Різне

Прогнози на 2013 рік

Рік 2012 був насправді насичений подіями, проте багато що з передбаченого оглядачами, зокрема, драматичні події кінця світу, не трапилися.

З  підходом до нового 2013 року, час набирає обертів, наближаючи нас до нових драматичних та екстремальних подій. Чи буде так в дійсності? Похмуре чи світле майбутнє нас чекає в прийдешньому році? Отож, давайте розіб’ємо кришталеву кулю і зробимо деякі сміливі прогнози на 2013 рік.

Ці пророкування не були навіяні езотеричними знаннями, скоріше, вони народилися з тих реалій, які відбулися в попередніх роках і стали підґрунтям для більш осмислених передбачень.

Зниження фондового ринку: безліч економічних фахівців пророкують крах ринку ще з початку кризи 2008 року. Однак він продовжує залишатися впевненим, і навіть досяг у вересні 2012 року 3-річного піку. Але це все омана, і вона має мало спільного з реальним економічним зростанням – знецінюється долар, дешеві гроші для банків Уолл-стріт, накопичення корпораціями величезних мас грошей і т.д. Це фальшивий «бичачий» ринок.

Реальну економіку десятки років намагалися заретушувати, але показники фальшивої економіки не можуть більше стримувати хвилю реальності. Нескінченні валютні стимулювання, світовий ринок деривативів (фінансовий контракт, угода двох сторін) вартістю квадрильйон доларів, зашкалюючі рівні персональних боргів, рекордно низькі обсяги робочої сили і все більш зростаюче соціальне навантаження продовольчих талонів та інших соціальних програм, нарешті, прорвуть греблю в 2013 році.

Балтійський фрахтовий індекс, який вважається кращим показником нашої споживчої економіки, в грудні пережив значні втрати. Дехто каже, що нова рецесія вже почалася, і фондовий ринок в 2013 році це відобразить нищівним крахом. Чекайте в новому році просідання Доу нижче позначки в 10 тисяч (30 і більше відсотків).

Дорогоцінні метали зростуть у ціні понад 50 відсотків. Коли масовий вихід з ринку акцій набере обертів, приватні особи та інвестори від організацій розпочнуть нову золоту лихоманку. Насправді, це вже відбувається.

Центральні банки по всьому світу закуповують золото і намагаються убезпечити свої іноземні золоті заощадження, а інвестиційні титани на кшталт Джорджа Сороса посилюють свої позиції на золоті, тоді як раніше відкидали його як інвестицію, що не має майбутнього.

Європейський Союз оголосить створення центрального казначейства: боргова криза Єврозони знову палатиме, особливо, в країнах PIIGS(«свиня» – образлива назва ряду країн: Португалія, Італія, Греція, Іспанія), а також у нових країнах. Замість того щоб збільшувати фонд допомоги союзним європейським країнам, європейський ЦБ у вересні оголосив про необмежений викуп облігацій будь-якої держави-члена. Ця політика стала відомою завдяки Федеральному Резерву з його валютним стимулюванням. ЄС неодноразово заявляло про необхідність створення центрального казначейства, який би був наділений владою збирати податки безпосередньо з країн-членів, по суті перетворивши Єврозону в Сполучені штати (держави) Європи. Чекаймо втілення цього сценарію у життя разом із виборами першого президента ЄС.

Америку вразить велика кібератака: всі держави і великі корпорації хочуть контролювати інтернет. Але це суперечить баченню рядового громадянина, який простір всесвітньої павутини бачить вільним від цензури. Для цього достатньо ряду потужних кібернетичних атак, щоби можновладці отримали право контролю над інтернетом під гаслом «державної безпеки».

Багато представників влади вже деякий час пророкують якийсь кібер 9/11 або «Перл Харбор», наголошуючи, що це лише питання часу. Надходить 2013-й…

Асад буде скинутий: багато експертів передбачало, що це має пройти на кшталт «лівійського сценарію» – масові бомбові удари. Наразі, повстанцям сирійський уряд поки не по зубах.

ООН попередила про сектантський геноцид, а представники США чітко визначили свою «лінію на піску»: використання Асадом хімічної зброї. Одночасно з цим PressTV і Fars News повідомили про те, що  саме заколотники використовували хімічну зброю. Був факт застосування хімічної зброї чи ні, варто чекати схожого сценарію на наступний рік, що стане приводом для «відновлення демократії».

Захід нападе на Іран, почнеться Третя світова: повалення Сирії залишить Іран єдиною країною на Близькому Сході, непідконтрольною Заходу. Крім величезних нафтових запасів, Іран також має останній стратегічно важливий державний центробанк, який ще не підконтрольний міжнародному банківському картелю – і він їм потрібен.

Підготовка до війни з Іраном ведеться вже декілька років, і технічно розпочалася рядом санкцій і розташування навколо нього стратегічними військовими базами. Найкращий спосіб відволікти увагу людей від економічних негараздів – війна за межами держави в ім’я державної безпеки.

Продукти харчування й ціни на нафту поб’ють рекорди: це можна гарантувати з високим ступенем імовірності, адже в епоху масового друкування грошей це не може не статися. Додаймо сюди розпалювання конфлікту в нафтових регіонах, а також рекордний попит на продукти харчування та нестабільні кліматичні умови.

Для кращого розуміння, давайте подивимося на нафту, оскільки вона являється основним ціно формуючим елементом для продуктів харчування. Нафта в 2013 році буде мати низький попит через економічний спад, та це буде з лишком перекрите девальвацією нафтодоларів та регіональними конфліктами. Ціновий ріст досягне 150 доларів за барель.

Як зазначалося вище, високі ціни на нафту приведуть до істотного зростання цін на продовольство, оскільки промислове сільське господарство повністю залежить від нафти – для оранки, добрива землі, збору врожаю, обробки, транспортування, разом з втечею акцій в більш тверді активи, такі як сировина. Додати сюди капризи погоди, і у нас вийде готовий рецепт великої продовольчої кризи. У 2013-му вартість їжі знову досягне рекордів.

Пересічна людина в 2013-му буде витрачати більшу частину своєї зарплати на їжу, що вплине на економічні показники. Більше того, значна частина населення вперше у своєму житті може зіткнутися з голодом.

Більш екстремальна погода та зміна Землі: екстремальні погодні умови, схоже, стають новою нормою. Однак експерти всіх мастей, допоки не можуть прийти до єдиної думки щодо причин цих змін. Одна з них говорить про те, що клімат змінюється для всіх небесних тіл в Сонячній системі, тому збільшення CO2 як головна причина змін клімату здається маловірогідною.

Одні з головних факторів змін на сьогодні вчені вбачають в здвигах Північного полюсу та збільшення сонячної активності. А поява в 2013 році біля нашої планети двох нових комет може призвести до неочікуваних наслідків.

Багато хто з цих передбачень здаються негативними або страшними, але усвідомлення таких можливих результатів може допомогти підготуватися і пережити, або навіть жити розкошуючи в умовах, які можуть здаватися кошмарними.

Деякі з тих прогнозів видаються негативними та страхітливим, та усвідомлення таких наслідків може допомогти нам підготуватися та пережити важкі часи. Попереджений – значить підготовлений.

Натхнення: www.activistpost.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button