Різне

Прогулянки на свіжому повітрі – користь від природи

З чим порівняти необхідність повітря? Якщо при голодуванні людина може жити більше місяця, без води – декілька днів, то без повітря можна протриматися лише кілька хвилин. Здоровий спосіб життя можливий тільки в присутності свіжого повітря. Існують обмеження на прийом їжі, не завжди корисно пити багато води. Повітрям надихатися неможливо. Ми розглянемо три аспекти безсумнівною користі повітря для здоров’я:

– прогулянки на свіжому повітрі,
– відпочинок в горах,
– відпочинок в сільській місцевості, в лісі, на морі.

foto_cikavosti_27.08.2014-06

Прогулянки на свіжому повітрі

Ми отримуємо користь від звичайних неспішних прогулянок по вулиці. Спочатку повільно, зовсім непомітно для нас підвищується частота дихання, а отже і частота серцевих скорочень і активізується обмін речовин. Так як це відбувається поступово, серце не відчуває навантажень. Тим самим ми тренуємо серцевий м’яз, отже, знижується ризик захворювань серцево-судинної системи.

Повітряні ванни використовують для загартовування організму з дитинства.

Даємо навантаження на м’язи ніг і всієї опорно-рухової системи, кровообіг улучають, розігріваються м’язи ніг.

Свіже повітря необхідний для хорошого сну, а повноцінний сон – запорука психічного здоров’я.

Як бути здоровим? Що вибрати для прогулянок? Які місця? Звичайно, найкраще подалі від доріг, в парках. Буває, що таке місце неможливо знайти для щоденних прогулянок. Значить, ходите з роботи пішки, щоразу обираючи нову дорогу. По-перше, обов’язково знайдете що-небудь підходяще для Вас, а по-друге, хіба це не цікаво, дізнаватися що-небудь нове в давно знайомих околицях? А Ви не пробували таким чином заблукати? Викид адреналіну і позитивні емоції наприкінці забезпечені.

Повітря в горах

Гори завжди вабили людини. Вони красиві і величні. Є в них щось надзвичайно загадкове. Суха статистика показує, що саме серед жителів гір найбільше довгожителів, причому до самої смерті вони зберігають ясний розум і фізичну активність.

При підйомі в гору зменшується товщина повітряного стовпа, щільність повітря зменшується, знижується тиск, отже, зменшується об’єм кисню, що надходить в організм. Чому ж це корисно? Кисень – окислювач, отже, викликає старіння організму. Але без кисню неможливе життя! Збільшення кисню, що надходить, також шкідливо. Значить, треба вибирати золоту середину, щоб уповільнити процес старіння, але не викликати кисневе голодування.

Вважається, що найбільш сприятливий процентний вміст кисню для організму 10% (в чистому повітрі рівнин його 23%). Такий процентний вміст кисню в горах висотою до 1500 метрів. Нестача кисню в крові змушує включити всі резерви організму, людина починає дихати частіше, посилюється кровообіг. У людини поліпшується настрій, з’являється фізична активність.

В горах сильніше радіація (повний спектр сонячного випромінювання). Радіація сприяє іонізації повітря. Знову-таки, іонізоване повітря в невеликих кількостях корисне. Випромінювання має антибактеріальну властивість.

Але при подальшому підйомі в гори у непідготовлених людей можлива гіпоксія (кисневе голодування), яке в першу чергу позначається на роботі головного мозку. Крім того посилюється дія ультрафіолетових променів, які викликають опіки шкіри і сітківки очей.

В горах можна знайти відпочинок на будь-який смак. Це і спокійний відпочинок з прогулянками (Ви отримаєте не тільки заряд бадьорості, але і підкачаєте м’язи ніг), це і різні види активного відпочинку. Зокрема, прогулянки на гірських велосипедах забезпечать вам масу позитивних емоцій. Хоча варто пам’ятати – непідготовленим людям не варто робити екстремні заїзди, достатньо вибрати легші маршрути.

Повітря в сільській місцевості, в лісі, на морі

Звичайно ж, повітря далеко від міста значно чистіше, тому корисніше. Навіть якщо у Вас немає родичів у селі (а може, навпаки, краще вибрати місце, де їх немає), провести відпустку на природі – заряд бадьорості і здоров’я на весь рік. Можна знайти цілком бюджетний варіант, знявши будиночок у селі. Ви відчуєте запах трав, а єднання з природою таке, що здається, що Вас обіймає мама …

Дуже цікаво зустріти диких представників окультурених рослин. Зверніть увагу на сорго, дику жито, пшеницю Лісове повітря насичене ароматами хвої, море – водоростями і сіллю. Зауважте, ми говоримо про відпочинок на морі не як про проведення цілими днями на пляжі. Чисте повітря впливає не тільки на самопочуття, воно підвищує настрій. Причина позитивного впливу – іонізоване повітря. Іонізація повітря (процес перетворення нейтральних молекул на позитивні і негативні іони) відбувається з різних причин, це і атмосферні явища під час грози, це і тертя молекул об гострі голки хвойних дерев і навіть піщинок, це зіткнення молекул. Доведено, що позитивні іони сприяють швидкій стомлюваності організму, можливий головний біль. Негативні іони позитивно впливають на нервову систему, покращують самопочуття.

Людина проводить більшу частину свого часу в приміщенні, повітря якого далеке від ідеального. Це реальність. Тому треба користуватися будь-якою можливістю бувати на свіжому повітрі. Гуляйте з дітьми, візьміть за правило сімейні прогулянки. Купіть собаку, вона виведе Вас гуляти в будь-яку погоду. А відпочивайте десь подалі від міста.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button