Різне

Цікаві факти про країни світу

20 цікавих фактів про країни світу, які ми пропонуємо вашій увазі. Дана добірка складається з різноманітних цікавинок про країни світу.

1. Країна з найменшою кількістю лісу: Гаїті. Ліси в Гаїті практично повністю вирубані. Це помітно навіть на знімках з супутника: Ви можете визначити, де Гаїті межує з Домініканською республікою, в якій ліси все ще ростуть.

Image by Michael Gaida from Pixabay

2.Найбільш освічена країна світі: Канада. 50% населення цієї країни мають освіту не нижче середньої спеціальної. За Канадою слід Ізраїль – і Японія 45% – 44%.

3. Країна, яка з найбільшою ймовірністю скоро опиниться під водою: Мальдіви. Жителі Мальдівських островів мають серйозні причини побоюватися затоплення: через глобальне потепління острова щороку все більше занурюються під воду.

4. Країна, що охоплює максимальну кількість часових поясів: Франція. Якщо врахувати всі території Франції, включаючи заморські, виявиться, що ця країна розташовується на 12 часових поясах. США займає поясів 11, Росія – 9.

5. Єдина в світі країна з дорогами з коралів: Гуам. У Гуамі немає природного піску, тому там роблять асфальт, використовуючи корали і нафту.

6. Країна з найбільшою кількістю озер: Канада. 60% всіх озер світу знаходяться на території Канади: більш 3000000 озер, що займають 9% канадських земель.

7. Найпосушливіша країна: Лівія. 99% Лівії покрито пустелею, в деяких регіонах дощів не буває десятиліттями.

8. Країна – найбільший виробник опіуму: Афганістан. Тут виробляється неймовірних 95% від усього опіуму в світі.

9. Країна – найбільший виробник кисню в світі: Росія. У Сибіру росте приблизно 25% світових лісів , які охоплюють площу більшу, ніж континентальна частина США, що робить Росію найпотужнішим у світі переробником вуглекислого газу в найцінніший кисень.

10. Країна з найбільшим числом людей за гратами: США. Коли справа доходить до того, щоб запроторити когось до в’язниці, цій країні немає рівних. У США проживає 5% від усього населення Землі, 25% від загальної кількості запроторених у світі сидять у в’язницях саме тут -2,2 млн осіб.

Друге місце займає Росія – країна з найнижчим відсотком виправдувальних вироків в цивілізованому світі – 1,5 млн. На третьому місці – Китай, 870 тис.

11. Сама НЕ-мирна країна в світі: Сомалі. Згідно з глобальним індексом миролюбності Сомалі обігнала Ірак і стала найбільш войовничою країною в світі, постійно нападаючої на сусідні країни. Сомалійці знаходяться як у стані постійної війни, так і в стані безперервної революції. Все це пов’язано з тим, що Сомалі – найбідніша країна, в якій населенню не вистачає навіть їжі.

12. Країна з найбільш товстими громадянами: Науру. 95% населення цієї маленької острівної держави має надлишкову вагу. Причина? Нічого особливого, вони просто занадто багато їдять і мало рухаються.

13. Найбільше у світі місто-держава: Сінгапур.

14. Країна з найбільшою кількістю мов: Папуа-Нова Гвінея. Хоча англійська мова офіційна в цій країні, насправді це чиста формальність: на англійській тут говорить не більше 2% населення. Жителі Папуа-Нової Гвінеї використовують більше 820 різних мов, що становить 12% мов світу.

15. Країна з найбільшою кількістю овець на душу населення: Фолклендські острови (Великобританія). Тут проживає 3000 людей та 500 000 овець. Не дивно, що експорт вовни приносить основний дохід островам.

16. Найменш густонаселена країна – Монголія. Щільність населення Монголії – 4 людини на 1,5 км кв. Порівняйте це з районом Гонконгу Монг Кок, який має найвищу у світі щільність населення: 340 000 на ті ж півтора квадратних кілометрів.

17. Країна з найбільшою кількістю танків: Росія. У Росії налічується 21 000 танків, на другому місці США з 16 000 танками.

18. Країна з наймолодшим у світі населенням: Нігер. Приблизно половина населення Нігера молодше 15 років. Оскільки 80% території цієї країни покриває пустеля, схоже, єдине, що там залишається робити – це дітей.

19. Країна з найбільшою кількістю громадян, які проживають не в ній: Мальта. Після кількох економічних криз у поєднанні з підвищеним рівнем народжуваності Мальта пережила кілька хвиль еміграції, що призвело до того, що на цей час за межами Мальти проживає більше її громадян, ніж у ній самій.

20. Найбільш різноманітна країна в світі: Індія. Майже в кожному плані: культурному, економічному, кліматичному, расовому, мовному, етнічному та релігійному Індія являє собою найбільше різноманіття у світі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button