Екологія

Програма по скороченню озону врятувала 1,5 млрд птахів

Нове дослідження підтвердило, що скорочення забруднення озоном могло запобігти загибелі 1,5 мільярда птахів за останні 40 років. Сьогодні це майже 20% птахів в Сполучених Штатах.

“Наше дослідження показує, що переваги екологічного регулювання недооцінювалися. Зменшення забруднення робить позитивний вплив на несподівані сфери життя”, – говорить Іван Рудик, провідний автор і доцент Корнельської школи прикладної економіки та менеджменту

Щоб вивчити взаємозв’язок між чисельністю птахів і забрудненням повітря, дослідники використовували дані програми спостереження за птахами eBird і з’єднали їх з інформацією про забруднення повітря на нижніх рівнях. Вони відстежували щомісячні зміни в чисельності птахів і якості повітря в 3214 округах США протягом 15 років.

Також команда звернула увагу на програму NOx від агентства з охорони навколишнього середовища США: вона була спрямована на захист здоров’я людини за допомогою обмеження викидів прекурсорів озону з великих промислових джерел.

Результати дослідження показали, що забруднення озоном не тільки небезпечно для людини, але і згубно для дрібних перелітних птахів, наприклад для зябликів. Вони складають 86% всіх видів наземних птахів Північної Америки. Забруднення озоном завдає прямої шкоди птахам, пошкоджуючи їх дихальну систему, і побічно впливає, забруднюючи їх джерела їжі.

Без нормативних вимог і заходів щодо зниження озонового шару, від забруднень могло б загинути на 1,5 млрд більше птахів, підкреслюють автори.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments