Всесвіт

Астроном-любитель запропонував пояснення сигналу «Wow!»

Астроном-любитель Альберто Кабальєро, один із засновників YouTube-каналу Exoplanets, знайшов можливе джерело сигналу «Wow» – сонцеподібну зірку на відстані в 1800 світлових років.

Big Ear Radio Observatory

Сигнал «Wow!» астрономи знайшли досить давно, але так дотепер і не з’ясували, що є його джерелом. Астроном-любитель тепер знайшов зоряну систему, з якої міг прийти інтенсивний радіосигнал

Ще в 1977 році астрономи, що працюють на радіотелескопі «Велике вухо» в рамках проєкту SETI, зафіксували унікальний сигнал звідкись з космосу. Сигнал був настільки інтенсивним і незвичайним, що один з членів команди написав на роздруківці даних слово «Wow!».

Незважаючи на роки роботи й величезну кількість людино-годин, ніхто так і не зміг простежити джерело сигналу або пояснити цей сплеск активності в радіодіапазоні, який тривав 72 секунди. З того часу багато людей припустили, що єдиним поясненням такого сильного й унікального сигналу є позаземне розумне життя.

Астроном і YouTube-блогер Альберто Кабальєро розсудив, що якщо джерелом «Wow!» була якась інша форма життя, то швидше за все, вона жила б на екзопланеті. Якщо так, то можна було б припустити, що така форма життя могла б жити на планеті, схожій на Землю, яка обертається навколо схожої на Сонце зірки. За такою логікою, Кабальєро почав шукати в загальнодоступній базі даних телескопа «Gaia» саме таку зірку.

Запущений ще в 2013 році, телескоп «Gaia» до сьогоднішнього дня дозволив нанести на карту близько 1,3 мільярда зірок. Серед величезного набору даних Кабальєро зміг знайти відповідного кандидата для сигналу «Wow!» – зірку 2MASS 19281982-2640123, розташовану в сузір’ї Стрільця на відстані 1800 світлових років від Землі. Цей об’єкт дуже схожий на Сонце і розташований в тій частині неба, звідки на нашу планету, найімовірніше, прийшов інтенсивний радіосигнал.

Автори роботи зазначає, що в цьому районі є і інші можливі кандидати, але він вважає, що 2MASS 19281982-2640123 може стати відправною точкою для наступних досліджень, які допоможуть зрештою розкрити істинне джерело загадкового сигналу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button