Екологія

З’ясувалося, яку роль у зміні клімату грають гігантські дерева

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Frontiers in Forests and Global Change, старі дерева великого діаметра накопичують величезну кількість вуглецю. Це підкреслює їх важливість у пом’якшенні наслідків зміни клімату, заявляють вчені.

Image by Simi Luft from Pixabay

Дослідники вивчили дерева великого діаметра (> 53,3 см) на землях національних лісів в штатах Орегон і Вашингтон. Вони виявили, що, незважаючи на те, що на їх частку припадає лише 3% від загальної кількості дерев на досліджуваних ділянках, саме вони зберігають 42% загального надземного вуглецю в цих лісових екосистемах.

Це дослідження є одним з перших у своєму роді, яке акцентує увагу влади на необхідність збереження дерев великого діаметра і їх важливої ролі в поглинанні вуглецю.

“Великі дерева становлять невелику частину дерев у лісі, але вони грають виключно важливу роль для всього лісового товариства. На заміну безлічі унікальних функцій, які вони виконують, будуть потрібні сотні років,” –  резюмує доктор Девід Мілдрекслер, старший автор дослідження

Щоб вивчити взаємозв’язок між діаметром дерева і надземним накопиченням вуглецю в лісах, дослідники використовували рівняння для конкретних видів, щоб зв’язати діаметр і висоту дерева з надземною біомасою в стовбурі і гілках. Вони також вивчили, яка частка великих дерев становить від загальної площі лісу і до чого приведе їх вирубка.

До речі, також дослідження показало, що дерева діаметром> 76,2 см складають лише 0,6% від загального числа стовбурів, але саме на них припадає більше 16% вуглецю в надземній біомасі досліджених лісів. Варто зазначити, що в міру зростання, дерева-гіганти накопичують все більше вуглецю. Їх дбайливе збереження допоможе в проблемі зміни клімату, впевнені вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button