Різні цікавинки

Як вибрати побутовий насос

13-02-15-foto-300x190-1Люди, які живуть в заміських будинках або мають дачну ділянку, дуже часто стикаються з проблемою водопостачання або просто перекачування різних рідин. Сьогодні вирішити цю проблему можливо навіть самостійно, досить http://istoki.com.ua/ і половина проблеми вирішено. Проте вибрати насос з того різноманіття, яке запропоновано на ринку, досить складно. Кожен насос призначений для певних цілей, і процес перекачування рідини відбувається в певних умовах. Тому перш ніж купувати насос, потрібні деякі знання, які допоможуть придбати потрібний насос і при цьому не переплатити.

Умовно всі насоси можна розділити на дві основні групи: занурювані (заглибні) і поверхневі насоси

Занурювальні насоси

До неї відносять насоси, які перед початком роботи занурюються у водне середовище і відбір відбувається при безпосередньому контакті гідравлічної частини корпусу з рідиною. При виробництві таких насосів використовуються антикорозійні і нержавіючі матеріали, а також водостійкі герметики. Занурювані насоси в свою чергу поділяються на такі групи:

1. Занурювальні водяні насоси. Дані насоси застосовуються для перекачування води з колодязів, великих ємностей і т.д. Ці насоси мають форму циліндра з порівняно великим діаметром. Завдяки такій конструкції, розробникам вдалося домогтися високої продуктивності насоса при малому енергоспоживанні. При установці такого насоса, слід враховувати, що його забороняється встановлювати на дно колодязя або резервуара. Це, наприклад, такі насоси як: побутовий вібраційний насос Струмочок і погружной насос водомети для води з підвищеним вмістом піску.

2. Глибинні насоси. Широко застосовуються для перекачування води з глибоких свердловин. При цьому їхня конструкція має форму циліндра з невеликим радіусом. Така конструкція забезпечує безперешкодне занурення насоса в свердловину навіть невеликого діаметру. Напір створюваний такими насосами досить великий, що дозволяє підйом води з досить серйозних глибин. Це, такі насоси, як: погружной відцентровий насос ESPA Neptun для свердловин, насос з вбудованим зворотним клапаном ESPA Saturn для свердловин (100 мм) і насос з вбудованим зворотним клапаном ESPA Saturn 6 для свердловин (150 мм).

3. Дренажні насоси. Цей тип насосів призначений для відкачування забрудненої води із затоплених підвалів, погребів і т.д. Конструкція такого насоса кардинально відрізняється від глибинних насосів. Вони, як правило, встановлюються на підлогу приміщення або дно резервуара, звідки відбувається відкачування води. Глибина використання таких насосів не більше семи метрів. Напір створюваний таким насосом невеликий, тому основний напрямок його роботи це швидке осушення приміщень і резервуарів. Для прикладу: переносні дренажні Бурун Н1В, Дренажник, заглибні електронасоси Качок, Гном, ESPA Vigila і погружной насос для дренажу води ESPA Drain

4. Фекальні насоси. Застосовуються для очищення каналізаційних, вигрібних ям, на ділянках де відсутня централізована каналізація. Завдяки збільшеним вхідних отворам ці насоси здатні перекачувати сильно забруднену і навіть в’язку рідину. Це такі насоси, як: заглибні фекальні Бурун ПФ, ESPA Vigilex SS і погружной насос для брудних рідин ESPA Drainex.

Конструктивно занурювані насоси виконуються в двох модифікаціях. Це вібраційні насоси і відцентрові насоси. За своїми характеристиками відцентрові насоси більш продуктивні і мають більший ресурс. Однак такі недоліки, як досить великі розміри, непомірно висока ціна, порівняно велике енергоспоживання змушують замислитися, якому насосу віддати перевагу.

Поверхневі насоси

До них відносяться насоси, які встановлюються над поверхнею рідини, що перекачується, а її забір здійснюється через патрубок, опущений в неї. Поверхневі насоси не здатні піднімати воду з великих глибин, хоча останні розробки такі як, зовнішній ежектор, намагаються позбавити їх цього недоліку. Розділяються поверхневі насоси на дві основні групи:

1. Напірні насоси. Ця група призначена для забезпечення побутового водопостачання. За допомогою таких насосів здійснюється полив і зрошення городу. Такі агрегати, як автоматична насосна станція, також має у своєму складі поверхневий насос. Тобто здатність насоса створювати високий тиск і перекачувати рідину на великі відстані лежить в основі застосування даного виду насосів. Це насоси та насосні установки: автоматична водопідйомна установка Джамбо, насос з вбудованим самовсмоктувальним клапаном ESPA Tecnoself, самовсмоктуючий насос з вбудованим ежектором ESPA Delta, відцентровий самовсмоктуючий насос ESPA Alfa і насос ESPA Tecnopres з індикацією режиму роботи.

2. Циркуляційні насоси. Ця група насосів застосовується для забезпечення циркуляції рідини. Найбільш яскравим прикладом служить автономне опалення з примусовою циркуляцією. У такій системі опалення, циркуляція гарячої води здійснюється завдяки застосуванню циркуляційного насоса. Наприклад: циркуляційний відцентровий насос ЦВЦ і циркуляційний насос для систем опалення Laing.

Як і занурювані насоси, поверхневі насоси можуть бути, як відцентровими, так і вібраційними. Однак при виробництві поверхневого насоса перевагу все ж віддається відцентровим насосів.

І так ми познайомилися з усіма видами насосів. Ви вже отримали певне уявлення про різноманіття насосів і тепер можна зупинитися вже на конкретних властивостях насосів, за якими вони підбираються при купівлі.

Занурювальні водяні насоси

Це відносно недорогі насоси, але купувати їх варто, якщо джерелом забору води є колодязь, глибина якого більше десяти метрів і робота з насосом при цьому, не вимагає постійно переміщати насос, згортати і розгортати шланг і провід електроживлення. Також ці насоси малошумні і не вимагають великої витрати електроенергії.

Глибинні насоси

Ці насоси слід підбирати за такими характеристиками:
– Продуктивність, тобто кількість перекачувальної води за одиницю часу. Варто пам’ятати, що це розрахункова величина і зі збільшенням глибини роботи насоса вона зменшується.
– Напір, тобто на яку висоту насос здатний підняти воду або іншу рідину. Не звернувши уваги на цей параметр, ви можете придбати насос, який не здатний буде підняти воду з вашої свердловини.
– Габаритні розміри. Це особливо важливий параметр, якщо у вас досить вузька свердловина. Габаритні розміри насоса в діаметрі повинні бути менше діаметра свердловини, як мінімум на 10мм.

Дренажні та фекальні насоси

Ці насоси варто підбирати в основному по їх продуктивності. Від цього параметра в основному залежить і ціна насоса.

Напірні насоси

Ці насоси підбираються за такими характеристиками:
– Продуктивність насоса.
– Яке максимальний тиск здатний створити даний насос у системі. Для довідки тиск води при централізованому міському водопостачанні 5-6 атмосфер.
– З якої глибини можливий підйом води. Тому що існують напірні насоси, які призначені тільки для збільшення тиску води в системі.

Циркуляційні насоси

Дані насоси підбираються за таким якостям:
– Характеристика циркулюючої рідини (максимальна температура, речовина, яка використовується як циркулюючої рідини).
– Діаметр труб системи, в якій циркулює рідина.
– Напірна характеристика і продуктивність насоса, що дозволить підрахувати проміжок часу повного проходу рідини по системі (актуально для систем опалення).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button