Технології

Прорив у мікровиробництві

foto_cikavosti_26.06.2014-013_resizedВчені з Мельбурнського Королівського технологічного інституту (Австралія) зробили відкриття, яке стало проривом: їм вдалося приборкати силу звукових хвиль для точного мікро-і нано виробництва. Дослідники продемонстрували, як високочастотні звукові хвилі можуть бути використані для контролю поширення тонкого шару рідини за спеціально розробленим чіпу. Дослідження опубліковане в Proceedings of the Royal Society A.

 

Технологія тонкої плівки для виробництва основ для мікрочіпів і мікроструктур дає значні переваги – потенційно вона може застосовуватися в різних сферах, починаючи від нанесення покриттів для фарби і догляду за ранами і закінчуючи 3D друком.

Професор Джеймс Френд (James Friend) каже, що дослідники розробили портативну систему для точного, швидкого і нетрадиційного виробництва мікро-і нанорозмірних пристроїв.

«Налаштувавши звукові хвилі, ми можемо створити на поверхні мікрочіпа будь-яку структуру, яку захочемо. Ми виявили, що рідина тече або від звукової хвилі, або до неї, в залежності від товщини шару рідини. Ми не тільки відкрили цей феномен, але також і розібралися, чому це відбувається, що дозволяє точно контролювати і направляти мікроплівкову рідина в мікро-і нано масштабах», – говорить професор Френд.

Новий процес, який учені назвали «acoustowetting» («acousto» – акустичний, «wetting» – змочування), працює на чіпі з ніобату літію – п’єзоелектричного матеріалу, здатного перетворювати електричну енергію в механічний тиск.

Читайте також: Розумні вікна утримують тепло і виробляють електрику

Поверхня чіпа покрита мікроелектродами, і він з’єднаний з джерелом живлення, енергія якого перетворюється в високочастотні звукові хвилі. Мікроплівкова рідина наноситься на поверхню чіпа, а з допомогою звукових хвиль контролюється її перебіг.

Дослідники показують, що коли рідина нанесена ультратонким шаром – в нано-та субмікронних масштабах, вона тече від високочастотних звукових хвиль.

Напрямок потоку змінюється, коли шар трохи товщі, рухаючись назустріч звуковим хвилям. Однак коли товщина досягає одного міліметра, потік знову змінює напрямок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button