Технології

Завдяки Amazon мегаполіси стануть ще розумнішими”, а малі міста зникнуть

Згідно з дослідженням компанії BoldIQ, в 2018 році мегаполіси стануть ще “розумнішими” завдяки Amazon, дронам, роботам і сервісам самообслуговування, однак, натомість зростання автоматизації може знищити багато малих міст.

Не буде перебільшенням сказати, що 2017 став роком Amazon, яка придбала мережу продуктових супермаркетів Whole Foods і планує використовувати для доставки покупок дронів і роботів. Це привело до загострення конкуренції з такими торговими гігантами, як Walmart і Target, які наввипередки намагаються стати найбільш привабливими для клієнтів і обзаводяться новими технологіями, щоб якомога швидше доставляти замовлення до дверей. Amazon доведеться придумати щось особливе, щоб виділитися з натовпу і запропонувати те, чого немає в інших.

Роздрібні магазини, які зі збільшенням частки онлайн-торгівлі все більше втрачають актуальність, будуть все частіше закриватися, однак, в деяких з них відкриються магазини електронної торгівлі. Покупці зможуть прийти туди, помацати товар руками і приміряти, оплатити і піти без всяких сумок і коробок — його доставлять додому кур’єри. Або навіть дрони — принаймні, в деяких країнах. У 2018 їх має бути ще більше, пише Information Age.

Однак, на думку дослідника з MIT Media Lab Іяда Рахвана, це палиця на два кінці. Найближчим часом урбанізація тільки посилиться, і штучний інтелект не сповільнить цей процес, а, навпаки, посилить його, тому що в невеликих містах все більше людей будуть позбавлятися робочих місць через автоматизації і потягнуться в мегаполіси.

«Ми можемо повністю відмовитися від селищ і просто всі переїхати у великі міста, — каже Рахван, — але чи буде цей перехід плавним— не відомо». Він має на увазі, що інфраструктура мегаполісів — ринок житла, праці, комунальні служби — не готова до різкого зростання населення.

Тому, на його думку, владі слід переосмислити використання селищ, малих та середніх міст і, можливо вкласти кошти у створення нових промислових кластерів, які створять нові робочі місця замість відібраних роботами.

У канадському Торонто підрозділ Google побудує «розумний» район площею 8 кв. км. і вкладе в його будівництво, транспорт, житло та інфраструктуру $2,25 млрд. В «розумному» районі з’являться автономні транзитні лінії і максимально екологічно чисті енергетичні системи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button