Наука

Просте налаштування РНК збільшує врожайність на 50%

Продовольча безпека – серйозна потенційна проблема, особливо перед лицем зміни клімату. У новому дослідженні вчені показали, що маніпулювання РНК в рослинах може різко збільшити кількість врожаю і зробити його більш стійким до посухи.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

У новому дослідженні вчені зосередилися на протеїні під назвою FTO – першому відомому білку, який стирає хімічні мітки на РНК. Дослідники знали, що FTO впливає на РНК, впливаючи на ріст клітин у людей і тварин, тому спробували впровадити цей ген в рисові рослини.

У підсумку в лабораторних умовах вони дали в три рази більше рису. У реальних польових випробуваннях рослини виросли на 50% більше за масою і дали на 50% більше рису. Вони показували відмінне зростання і більш розвинені кореневі системи, а також могли краще переносити стрес від посухи. Аналіз також показав, що у рослин збільшилася швидкість фотосинтезу.

Вчені повторили експерименти з рослинами картоплі, які відносяться до абсолютно іншого сімейства. Результати були такими ж.

Важливо відзначити, що ця техніка дала однакові результати як для рису, так і для картоплі, які не дуже тісно пов’язані. Це говорить про те, що вона може працювати на широкому спектрі рослин, підвищуючи їх стійкість до зміни клімату.

Дослідження опубліковане в журналі Nature Biotechnology.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button