Людина

Процес старіння може початися вже в утробі матері

Якщо ви відчуваєте, що старієте раніше часу, то можете звинувачувати в цьому напружений робочий графік або хронічний недосип. Але вчені з Кембріджського університету вважають, що причина передчасного старіння може лежати набагато глибше, йдучи своїм корінням в той час, коли людина ще перебувала в утробі матері. За словами фахівців, спосіб життя матері може чинити сильний вплив на дітей, програмуючи їх здоров’я на десятиліття вперед.

f11981d3517f9e35d0dd5f317b83f2bf

У ході дослідження вчені розглянули дорослих щурів, матері яких мали або нормальну вагітність, або «важку» вагітність. В останньому випадку щури не отримували достатню кількість кисню, щоб імітувати ефект впливу сигаретного диму в утробі матері. Щоб оцінити швидкість процесу старіння, експерти вивчили крихітні структури, що називаються теломерами. Теломери – це біологічні «ковпачки», які знаходяться на кінцях хромосом і захищають ДНК від пошкоджень. По мірі старіння теломери стають коротшими і коротшими, приводячи до зношування хромосом.

Отримані результати показали, що у дорослих щурів, які відчували брак кисню в утробі матері, теломери були коротше, і, отже, вони старіли раніше часу. Наявність ожиріння під час вагітності також зменшувало постачання киснем потомства. Тим не менш, якщо майбутня мати отримувала антиоксиданти, що містяться в овочах і фруктах, теломери її потомства були довші. Навіть пацюки, народжені від матерів з нормальним перебігом вагітності, отримували омолоджуючий ефект у дорослому віці від отримання антиоксидантів в утробі матері, кажуть експерти.

Таким чином, жінка, яка налягає на фрукти і овочі під час вагітності, може мати дитину, яка буде молодше своїх років у дорослому житті, і це вигода пов’язана не тільки із зовнішністю. Уповільнений процес старіння запобігає розвиток численних хвороб, пов’язаних з віком, включаючи хвороби серця і діабет.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button