Людина

Генетики навчилися вираховувати високих людей по ДНК

Вчені з високою точністю навчилися визначати, чи є ріст людини вище середнього, за його ДНК, йдеться в статті, опублікованій в журналі Human Genetics.

bao_xishun_tallest_man01_resized

На зріст людини впливає безліч генів, до 2010 року вчені встановили, що їх не менше 180. Тепер Манфред Кайсер (Manfred Kayser) з Університету Еразма в Роттердамі (Нідерланди) і його колеги перевірили, чи можна на основі аналізу варіантів цих генів у конкретної людини визначити, чи буде зріст вище середнього. Для цього дослідники проаналізували геноми 770 дуже високих нідерландців і більше 9,5 тисячі їхніх співвітчизників нормального росту.

Кайсері і його колегам вдалося домогтися точності передбачень в 0,75 за шкалою, на якій 0,5 означає випадкове вгадування, а 1 – стовідсоткове попадання. До цих пір кращим результатом їх попередників було значення 0,65. Статистично значущими для передбачення високого зростання виявилися 75 з 180 генів.

“Досягнута точність передбачення високого зросту на основі аналізу ДНК все ще нижче тієї, якої нам вдалося домогтися для віку, кольору очей і волосся. Але я припускаю, що точність визначення високого, а з часом і будь-якого, зросту буде підвищуватися з надходженням нових даних”, – пояснив Кайсер.

Результати Кайсері і його колег потрібні в дитячій ендокринології для того, щоб передбачати зріст дитини у дорослому віці і запобігати відхилення від норми. Також, разом з методами передбачення віку, кольору очей і волосся, раніше розробленими Кайсері, вони можуть бути використані в криміналістиці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button