Людина

Психологи пояснили, навіщо людям потрібно почуття сорому

Команда провідних науковців реалізувала унікальний у своєму роді експеримент, результат якого дозволив лікарям визначити, для чого людині необхідно почуття сорому.

850e85a777e3608389343ef2ca507d55

Як стало відомо, завдяки здійсненню нових лабораторних і клінічних проектів міжнародна група фахівців виявила певну закономірність. Виявилося, що почуття сорому виникло в людей у процесі еволюції як механізм, що забезпечує виживання в суспільстві.

Результати досліджень опубліковані в журналі під назвою Proceedings of the National Academy of Sciences.

За словами авторів експериментів, біль потрібна представникам слабкої і сильної статі, щоб заважати завдавати шкоди власним тканинам, а функція сорому полягає в недопущенні розриву соціальних відносин. Провідні науковці вважають, що предки людини жили в маленьких колективах, які формувалися завдяки полюванню. В таких умовах безпека людей залежала виключно від того, як індивідууми оцінювали один одного. Деніел Сніцер, професор Каліфорнійського університету, розташованого в Санта-Барбарі, стверджує, що почуття сорому допомагає людині мотивувати і налагоджувати взаємини в соціумі.

Джон Тубі, один з авторів лабораторних досліджень, впевнений, що подібні емоційні реакції представників слабкої і сильної статі дозволяють їм відчувати власну значущість для суспільства. Для підтвердження гіпотез лікарі задіяли 900 респондентів зі Сполучених Штатів Америки, Ізраїлю та Індії. Всі добровольці повинні були описати свої відчуття під час реалізації декількох вигаданих ситуацій, де їх поведінка викликало би осуд з боку оточуючих.

Виявилося, що почуття сорому допомагає людям бути більш добрими і чуйними. Найчастіше чоловіки і жінки соромилися власної жадібності, зради і відсутність амбіцій.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button