Людина

Психологи розкрили секрет щасливого сімейного життя

Американські фахівці проаналізували дані 174 досліджень і прийшли до висновку, що щасливі романтичні пари мають ряд схожих психологічних рис.

Image by Satya Tiwari from Pixabay

Робота опублікована в Journal of Contextual Behavioral Science. Вчені з Рочестерського університету (США) вивчили результати 174 досліджень, присвячених романтичним і сімейним відносинам, в пошуках відповіді на питання, чи є схожі риси у щасливих пар і якщо так, то які. Всього в дослідженні, таким чином, брали участь 43 952 особи. Гіпотезою стало вивчення впливу психологічної гнучкості на динаміку і характер романтичного і сімейного взаємозв’язку.

Психологічна гнучкість включає наступні параметри: відкритість новому досвіду (як позитивного, так і негативного) і прийняття його незалежно від складності отримання; усвідомлене і уважне ставлення до справжнього моменту в повсякденному житті; відсутність «застрявання» на думках і емоціях; вміння підтримувати постійний контакт з внутрішніми цінностями, незалежно від того, наскільки важкий поточний момент; завзятість у планомірному досягненні поставленої мети і вміння поглянути на речі з боку.

Протилежна якість – негнучкість – характеризується зворотними властивостями: уникнення складних думок, почуттів і переживань; легковажне і неуважне ставлення до моментів у повсякденному житті; «Зациклення» на негативних думках і почуттях, самозвинувачення і почуття сорому за власні складні емоції чи думки; втрата внутрішніх орієнтирів під впливом стресу і нездатність йти до наміченої мети через труднощі і переживання.

Треба сказати, що психологічну негнучкість фахівці також вважають причиною розвитку багатьох психопатологій або посилення останніх. Проаналізувавши результати попередніх досліджень, вчені з США прийшли до висновку, що сімейні пари, які відчували себе щасливими в дитячо-батьківських відносинах, відрізнялися обопільною психологічною гнучкістю. Вони мали ширші погляди на виховання дітей, не дотримуючись якоїсь єдиної стратегії. У них спостерігалося менше випадків різких і негативних стратегій виховання, їх сім’ї були більш згуртованими, а діти відчували менший стрес.

Сім’ї, в яких присутня негнучкість з боку партнерів, відчували менше задоволення стосунками (в тому числі сексуальне) з обох сторін. У них виявилася знижена емоційна підтримка, і вони переживали більш інтенсивні конфлікти, пов’язані з фізичною агресією, надмірним прагненням до прихильності або, навпаки, униканням такої.

Дослідження також показали, що найбільш ефективними способами підтримання сприятливих взаємин між сексуальними партнерами були уважне і усвідомлене спостереження за ставленням і почуттями другої половини, а також вирішення проблем шляхом розмов. Гарною підмогою в цьому, як показало одне з досліджень тих же психологів, було обговорення взаємин пар з різних художніх фільмів. Фахівці навіть порекомендували для цього деякі кінострічки: «Віднесені вітром», «Історія кохання», «Диявол носить Prada», «Смішне дівчисько» і «Батько нареченої».

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button