Людина

Діти починають мислити абстрактно раніше, ніж говорити

Дослідники довели, що абстрактне мислення з’являється у людини в дуже ранньому віці – ще до того, як вона вчиться говорити. Стаття, присвячена роботі вчених, була опублікована в журналі Child Development.

302a7dd2d6a01159fb852ecd8e29597e

Абстрактне мислення, зокрема здатність усвідомлювати подібності і відмінності між предметами, що відрізняє людину від усіх інших живих істот. Проте раніше було невідомо, коли саме дитина вчиться мислити абстрактними категоріями і чи пов’язаний цей процес із формуванням мовлення.

Читайте також: 

Вчені провели експеримент, в якому брали участь діти у віці семи місяців. Спочатку дітям протягом деякого часу показували декілька предметів: двох ляльок, двох іграшкових верблюдів або ляльку і верблюда. Після цього тим дітям, які звикли бачити однакові предмети, демонструвалася пару лялька — верблюд, а тим, хто зазвичай дивився на різні іграшки, показували два однакових предмета.

Дослідники фіксували руху очей дітей, коли вони бачили незвичайне для себе поєднання іграшок. Виявилося, що поява двох різних або однакових предметів змушує немовлят сприймати таке поєднання як щось незвичайне і уважно його розглядати. За словами вчених, це доводить, що у віці семи місяців діти вже здатні сприймати «однаковість» або «різницю» предметів, а значить, вони мислять абстрактно ще до того, як вчаться говорити.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button