Екологія

Складено список небезпечних інвазивних видів Європи. Їх необхідно терміново знищити

Інвазивні види не тільки змінюють місце існування для інших живих істот, а й впливають на економіку регіону. А деякі з них в майбутньому вплинуть як на навколишнє середовище, так і на світову економіку. Щоб запобігти цьому, вчені оцінили пріоритетність знищення інвазивних видів в Європі.

Image by 3282700 from Pixabay

Інвазивний вид – це біологічний вид, який поширився в результаті діяльності людини та загрожує біологічному різноманіттю. Первісна причина поширення таких видів – задумана або ненавмисна інтродукція організмів за межі місць їх природного проживання. У новому дослідженні вчені не тільки виявили найнебезпечніші види, але і змоделювали сценарії їх появи.

Приклад інвазивного виду – золотий яблучний равлик, який знищує сільськогосподарський сектор в басейні річки Ебро. У південній частині Піренейського півострова водні гіацинти загрожують зруйнувати природну екосистему річки Гвадіана. Найвідоміший в Україні інвазивний вид – борщівник Сосновського.

Один з пріоритетних для знищення видів – звичайна майна з сімейства шпаків. Її невеликі колонії в Іспанії та Португалії завдяки агресивній боротьбі за територію і здатності до адаптації поширилися і витіснили місцеві види птахів. Інші високопріоритетні види для знищення в Європі – це мавританські жаби (Bufo mauritanicus), хижий ссавець – кільцехвості коати (Nasua narica) і червонощокий справжній Бюльбюль (Pycnonotus jocosus), ще один вид птахів.

Складено список небезпечних інвазивних видів Європи. Їх необхідно терміново знищити
Дослідницька команда. Надано: Університет Кордови.

Серед видів, які ще не прибули в Європу, але можуть з’явитися в майбутньому, пріоритетними виявилися іржаві раки (Faxonius rusticus), прісноводні раки, які вже викликають проблеми на півночі США і в Канаді. Також пріоритетними названі північний змієголов (Channa argus) і Cryptostegia grandiflora, різновид лози з Мадагаскару.

Щоб скласти цей список, міжнародна група вчених проаналізувала ризик акліматизації, поширення та впливу різних інвазивних видів. Рейтинг ризику зіставлявся з оцінкою стратегій знищення цих видів з точки зору ефективності, вартості, часу, можливості повернення виду після зникнення і іншими факторами.

Проаналізувавши дані, вчені склали список інвазивних видів в Європі, а також тих, хто захопить регіон в майбутньому відповідно до їх пріоритетності.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button