Людина

Психологи дізналися, що чоловіки страждають більше, ніж жінки, при розриві відносин

До несподіваного висновку прийшла міжнародна група психологів. Аналіз даних сервісів онлайн-підтримки показав, що емоційний біль від погіршення і розриву романтичних стосунків у чоловіків, як правило, виражена сильніше, ніж у жінок. Дослідження включало понад 184 тисяч осіб.

Кадр з к/ф “Розлучення по-американськи” / © Getti images

Міжособистісні відносини життєво важливі для добробуту людини. В останні роки люди все частіше звертаються за допомогою у відносинах через анонімні онлайн-платформи. Є думка, що жінки більш болісно сприймають розрив і проблеми в спілкуванні з партнером. Дослідження психологів з університетів Ланкастера (Великобританія) і Цюріхського (Швейцарія) показало, що це не так. Свої висновки фахівці представили в Journal of Social and Personal Relationships.

У дослідженні використовували дані 184 631 людини, яка звернулася за допомогою на анонімні онлайн-платформи. Для початку автори статті проаналізували демографічні та психологічні характеристики форумчан. Потім визначили найпоширеніші теми, з приводу яких зверталися люди, створивши свого роду «карту» обговорюваних проблем у відносинах.

Найчастішою темою для звернення на онлайн-сервіси виявилися комунікативні проблеми. При цьому майже кожен відзначав труднощі з обговоренням того чи іншого питання з партнером, а кожен восьмий згадав проблеми довіри в стосунках. Аналіз також показав, що найчастіше люди, які розповідають про складнощі в стосунках, згадували емоційний біль, а не самі труднощі.

Дослідники виявили та несподівані ґендерні відмінності, пов’язані зі сприйняттям тих чи інших складних питань взаємовідносин. Виявилося, чоловіки обговорюють свій біль з приводу «розбитого серця» набагато частіше, ніж жінки. У зв’язку з цим психологи роблять висновок: стереотип про те, що чоловіки емоційно менш залучені у відносини, ймовірно, пора розвіяти. Здається, все йде зовсім навпаки.

Крім того, психологи виявили, що, якщо мова йде про онлайн-спілкуванні, чоловіки частіше, ніж жінки, звертаються за допомогою у зв’язку зі складнощами у відносинах. Що стосується особистої терапії, багато психологів говорять про те, що найбільш частими «гостями» в їхніх кабінетах все-таки залишаються жінки. Можливо, це пов’язано з тим, що їм простіше, ніж чоловікам, розповідати про емоційні переживання віч-на-віч: чоловіки ж вважають за краще анонімне спілкування в інтернеті.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button