Людина

Використання ґаджетів змінює дитячий мозок

Вчені опублікували перші результати дослідження, в ході якого вони намагалися вивчити вплив різних зовнішніх подразників на мозок дитини. Національний інститут здоров’я США витратив понад 300 мільйонів доларів, щоб протягом кількох років спостерігати за 11 тисячами дітей і дивитися як розвивається дитяча психіка.

Як повідомляє Bloomberg, автори роботи вивчили лише першу порцію даних. Вони звернули увагу на різницю у структурі мозку у дітей десяти і дев’ятирічного віку — всього лікарі оглянули понад 4,5 тисячі знімків мозку. У тих, хто витрачав на ґаджети не менше семи годин на день, будь то ігри або інші заняття в інтернеті, вчені помітили стоншення префронтальної кори. У пацієнтів, які менше дивилися на екран, подібні зміни не були помічені.

Директор проекту Гая Даулінг закликала колег не робити поспішних висновків, припустивши, що не обов’язково зміни були викликані саме екранами. «Ми поки не до кінця впевнені в тому, що ці наслідки носять явно негативний характер», — додала вона. Фахівці завершать аналіз отриманих відомостей у першій половині 2019 року.

Раніше в цьому році вчені намагалися визначити, чи впливають відеоігри на жорстокість гравців і не змогли отримати позитивну відповідь на своє питання. Нейрофізіологи спростували існуючі забобони про те, що геймери більш схильні до агресії в реальному житті. Інша група фахівців минулого літа і зовсім заявила, що ігри в VR допомагають порозумнішати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button