Наука

Вчені назвали головну небезпеку парфуму

Парфумерні вироби можуть виявитися причиною мігрені, а також алергічних реакцій. Результати досліджень, присвячених впливу ароматів на людей, наводяться в новій книзі австралійської письменниці Кейт Ґрінвелл (Kate Grenville) Case Against Fragrance. Про це повідомляє видання The Independent.

Згідно Ґрінвелл, фахівці показали, що приблизно третина людей чутливі до парфумерним ароматів, що виражається в появі головного болю, астми і висипу.

Результати іншого дослідження, проведеного вченими з Федерального університету Пернамбуку в Бразилії, свідчать про те, що близько 70 відсотків пацієнтів з мігренню починають скаржитися на головний біль після 25 хвилин впливу летючими речовинами. При цьому духи, туалетна вода і дезодоранти викликали погіршення самопочуття в 75 відсотках випадків.

Як зазначає письменниця, багато компонентів парфумів є синтетичними речовинами, і ці інгредієнти — комерційна таємниця, в результаті алергіки не можуть передбачити, який виріб може викликати реакцію гіперчутливості. Крім того, природні ефірні масла, які є основою багатьох ароматів, можуть мати токсичний ефект, що виражається в ураженнях печінки та інших органів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button