Головна / Всесвіт / Радари Аресібо надіслали зображення потенційно небезпечного астероїда Фаетон

Радари Аресібо надіслали зображення потенційно небезпечного астероїда Фаетон

Після кількох місяців простою внаслідок пошкодження після урагану «Марія» планетарний радар «Аресібо» повернувся до нормальної роботи, надавши знімки з найвищим дозволом на сьогоднішній день навколоземного астероїда 3200 «Фаетон» під час прольоту біля Землі 16 грудня.

Радарні зображення показують, що астероїд має сфероїдальну форму і має велику увігнутість, принаймні, кілька сотень метрів в ширину біля передньої кромки і помітну темну кругову особливість поблизу одного з полюсів.

«Ці нові спостереження Фаетона показують, що він може бути схожий за формою на астероїд Bennu, мети космічного апарату OSIRIS-REx NASA, але в 10 разів більший. Темною особливістю може бути кратер або якась інша топографічна депресія, яку не відображає радарний промінь», — сказав Патрік Тейлор з Асоціації космічних досліджень університетів (USRA), Колумбія, штат Меріленд, науковець та керівник групи по планетарному радару в обсерваторії Аресібо.

Радарні зображення, отримані Аресібо, вказують на те, що астероїд Фаетон має діаметр близько 6 кілометрів — на 1 кілометр більше, ніж попередні оцінки. Фаетон — другий за величиною навколоземний астероїд, який класифікується як «потенційно небезпечний». Об’єкти, що зближаються з Землею, класифікуються як потенційно небезпечні астероїди (PHA) в залежності від їх розміру і наскільки їх орбіти близько наближаються до Землі.