Здоров'я

Рак товстої кишки: 4 важливих симптоми

Профілактика – найкраща міра оборони проти таких захворювань, як рак. Самостійна перевірка грудей на ущільнення, перевірка сумнівних родимок в кабінеті дерматолога. Тепер настав час перевірок у вбиральні.

Рак толстой кишки: 4 важных симптома

Згідно з дослідженням Журналу Національного інституту з вивчення раку, останнім часом спостерігається стабільне зростання кількості випадків раку товстої і прямої кишки серед молодих людей – навіть на тлі зменшення числа захворювань серед літніх людей.

Дослідники з’ясували, що люди, народжені в 1990 році мають в два рази більший ризик розвитку раку товстої кишки, і в чотири – раку прямої кишки порівняно з людьми, народженими в 1950 році. «Омолодження» цих типів раку стали спостерігати ще в 1980-х роках, в той період намітився спад у частоті випадків раку у дорослих старше 55 років.

З чим це пов’язано? Вчені поки не знають. «До цього може мати відношення стрес або харчування, або інші особливості поведінки; щоб зрозуміти причину зростання, необхідно більше досліджень», – каже Ліса Ґанджу, професор гастроентерології при Медичному Центрі Лангон.

Особливо тривожні ці новини для жінок, оскільки в даний час рак товстої кишки є третьою за частотою причиною смерті від онкології, яке наступає відразу за раком грудей і легенів.

Але є і хороші новини: рак товстої кишки – одна з найлегших для запобігання форм раку. Тому, якщо ви запримітили хоч один з цих симптомів (особливо, якщо у вашій родині вже були випадки захворювання цією формою раку), запишіться на прийом до свого лікаря – і як можна швидше. Якщо у лікаря з’являться підозри, він призначить колоноскопію або іншу форму діагностики. На які симптоми слід звернути увагу:

Темна кров у калі

Пляма яскраво-червоної крові на туалетному папері, швидше за все, просто результат маленького геморою або тріщини, але великий об’єм крові або її темно-коричневий, майже чорний колір – привід звернутися до лікаря. Останнє – ознака кровотечі вгору по товстій кишці, каже професор Ганджу.

Регулярні запори

Запори трапляються, але якщо вони трапляються регулярно – це може вказувати на закупорку товстої кишки. На початку шляху кал залишається ще досить м’яким, а твердне ближче до «виходу». Якщо шлях йому перегородить пухлина, пройти повз неї буде складніше, каже професор Ґанджу. Діарея, що триває довше декількох днів, – теж червоний прапорець.

Болісні спазми

Несподівані спазми внизу живота можуть бути просто газами… або чимось більш серйозним. Якщо болі незнайомі або ви відчуваєте одночасно запори, про це слід повідомити лікаря.

Стілець тонкий олівець

Якщо товсту кишку щось блокує, стілець може виходити дуже тонким. Якщо ви спостерігаєте це більше декілька днів, шукайте поради у лікаря, каже професор Ґанджу. У тонкого стільця можуть бути різні причини, але перестрахуватися не буде зайвим.

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button