Здоров'я

Вчені назвали ліки, що загрожують здоров’ю людей похилого віку

Вчені назвали ліки, що загрожують здоров'ю людей похилого вікуЛіки від депресій, що допомагають людям 30-50 річного віку, можуть становити загрозу для здоров’я літніх людей (старше 60 років), заявили американські дослідники, робота яких опублікована виданням Live Science.

Більшість докторів, виписували своїм хворим ліки, що дозволяють впоратися з депресією і тривожністю, і навіть не підозрювали, що заподіюють шкоду людям похилого віку, організм яких вже не здатний ефективно засвоювати ці препарати», – повідомляють автори дослідження.

За словами вчених, мова йде про бензодіазепіни, які є класом психоактивних лікарських речовин або транквілізаторів з анксиолітичним, седативним і антиконвульсівними ефектами. У їх число входить алпразолам (ксанакс), клоназепам (клонопін), хлордазепоксид (лібріум)??, діазепам (валіум) ??, квазепам (Дорал), естазолам (просом), флуразепам (Далман), темазепам (Ресторіл), тріазолам (Хальціон), оксазепам (серакс), мідазолаам та інші. До речі, ефективні методи лікування та поради фахових медиків у http://sana-med.com.ua/ допоможуть вам краще розібратися з певними симптомами і без ліків.

Дані препарати допомагають зняти відчуття тривоги і занепокоєння, м’язові спазми, а також допомагають боротися з порушеннями сну. Але представники Американського геріатричного товариства забили тривогу: на їхню думку, літні люди досить чутливі до подібних препаратів. «Як правило, бензодіазепіни підвищують ризик появи галюцинацій, непритомності, запаморочень, розвитку когнітивних порушень, а також пониження концентрації уваги, що може призвести до ДТП і нещасних випадків», – запевнили вчені.

На думку вчених, ризик представляють не тільки препарати, але і те, що літні люди часто відвідують різних лікарів, які виписують їм ліки, що не поєднуються один з одним. Як наслідок організм літніх людей не здатний правильно засвоїти поєднання всіх виписаних препаратів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button