Технології

Японський робот потіє, що б не перегрітися (відео)

Роботи перегріваються і це стає серйозною проблемою, адже з охолодженням у машин справи йдуть набагато гірше, ніж у людей. Перегрівшись, робот починає повільніше працювати, а якщо його не остуджувати і далі, він може зламатися.

587ba350ac35ff1709d4db1570375bb2

Щоб роботи не вийшли з ладу, їх просто вимикають, даючи відпочити. Одночасно інженери б’ються над проблемою перегріву, намагаючись впровадити в систему роботів різні системи охолодження, в тому числі рідинні.

Інженери Токійського університету з лабораторії JSK, намагаючись вирішити проблему перегріву свого нового дітища — робота Kengoro, 56-кілограмового робота-гуманоїда, зростом в 1,7 метра.

З’ясувалося, що забезпечити цю машину хорошою системою охолодження не так вже й просто, адже робот вже був під зав’язку забитий платами, шестернями, а ще в ньому встановлено аж 108 двигунів!

Куди тут ставити вентилятори і радіатори? Проблему не вирішила і вода, що тече по каналах усередині корпусу робота, замість цього розробники вирішили використовувати пористий каркас робота, зроблений з алюмінію. Вода вільно тече через його пори і випаровуючись, охолоджує механізми пристрою. Головне — не забувати «заправляти» робота новою водою, адже в процесі охолодження вода випаровується.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments