Головна / Технології / Кіборги вже реальність: живі клітини в роботі

Кіборги вже реальність: живі клітини в роботі

Відмінність між людьми і машинами розмивається. Вчені створили біогібридного робота — робопристрій з живою тканиною — який функціонував більше тижня.

Робота виконана дослідниками з Токійського інституту промислових наук, і стаття про неї опублікована в журналі Science Robotics.

Для початку вченим треба було створити скелет робота. Вони сконструювали його за допомогою спеціальної смоли для тривимірного друку, передбачили там суглоб, а також гачки, куди можна було прикріпити живу тканину. Стимуляція майбутніх живих м’язів відбувалася за допомогою електродів.

Наступним кроком стало створення самих м’язів. Для цього команда використовувала міобласти, тип стовбурових клітин, які ростуть в різних типах м’язових клітин. Ці клітини інкорпорували в листи з гідрогелем, пробили отвору, щоб прикріпити листи до гачків на скелеті, а потім ввели смужки, що стимулюють ріст м’язових волокон, які ростуть на скелеті.

«Як тільки ми побудували м’язи, то зуміли успішно використовувати їх в якості протистоячих один одному пар в роботі, один м’яз скорочувався, інший — розправлявся, прямо як в тілі, — каже Седзі Такеучі, один з авторів дослідження в прес-релізі. — Так ми змогли запобігти висиханню і розпаду м’язів, які траплялися у попередніх дослідженнях».

Бот вміє робити тільки один рух, згинати кінчик пальця вгору і вниз. Звичайно, створення кіберпальця — це не найефективніший шлях для використання такої технології, але в майбутньому подібні роботи можуть мати більш практичні цілі, так і зростання м’язів при чітко відпрацьованій технології буде набагато швидше і дешевше сучасних систем конструювання робокінцівок.

Також вчені кажуть, що таких кіборгів можна використовувати в фармацевтиці. Дослідники можуть випробувати ліки або проводити інші експерименти на м’язах біогібридних роботів, що може спричинити за собою скасування тестування лікарських речовин на тварин.

Натхнення: www.popmech.ru

 
comments powered by HyperComments