Відео

Двоногий робот “Кессі” встановив рекорд Гіннеса за стометрівку

Робот з США потрапив в Книгу рекордів Гіннеса за найкращий результат серед двоногих пристроїв в бігу на дистанції 100 м.

Двоногий робот “Кессі”, розроблений в інженерному коледжі Університету штату Орегон, показав історичний час 24,73 с в бігу на 100 м. Він стартував з положення стоячи і повернувся в нього після спринту жодного разу не впавши в процесі, повідомляє прес-служба Університету.

Старт і зупинка в положенні стоячи набагато складніше ніж просто біг, пояснюють розробники. Це можна порівняти з польотом на літаку: зліт і посадка — найскладніші ділянки маршруту.

Рекордний забіг «Кессі»

Щоб підготуватися до нової дистанції Кессі пройшла «річний курс» навчання в спеціальному симуляційному середовищі. При цьому сам процес навчання був стиснутий до тижня. Цього вдалося досягти завдяки розпаралелювання: кілька процесів і обчислень відбуваються одночасно, що дозволяє Кессі одночасно проходити ряд навчальних заходів.

Це не перший рекорд робота. У 2021 році Кессі став першим двоногим роботом, що використовують машинне навчання для управління бігом, який подолав дистанцію в 5 км по пересіченій місцевості. На всю дистанцію тоді йому знадобилося близько 53 хв.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments