Здоров'я

Ракові клітини виявилися здатні боротися з вірусами

Можливо, це відкриття допоможе в боротьбі з раковими пухлинами

В науковому журналі Nature Cell Biology була опублікована свіжа стаття, в якій йдеться про те, що вчені Інституту Френсіса Кріка у Великобританії виявили цікавий факт про ракові клітини: вони виявилися здатні боротися з вірусами.

Так, група вчених змогла виявити і визначити досить цікавий механізм, за допомогою якого пухлина захищає себе від онколітичних вірусів — саме їх лікарі деколи використовують у спробі знищити ракові клітини і стимулювати імунну відповідь. Правда, подібний вид вірусів допомагав лише малій кількості пацієнтів, що в кінцевому підсумку і викликало інтерес наукового співтовариства.

У результаті вчені з’ясували, що в момент, коли ракові клітини безпосередньо контактують з фібробластами, асоційованими з раком, виникає запальна реакція, що утрудняє проникнення вірусів. У підсумку в момент, коли фахівці заблокували цей механізм, пухлина стала більш чутливою до онколітичних вірусів.

Прямо зараз експерти заявляють про те, що їм ще тільки належить детально вивчити результати свіжого дослідження, але в майбутньому отримані знання можуть виявитися корисними для більш успішної боротьби з різними пухлинами.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button