Наука

Ранкова зарядка найбільш корисна для здоров’я серця, особливо для жінок

Ранкові тренування мають більше переваг, ніж вечірні.

Ні для кого не секрет, що спорт відмінно підтримує здоров’я серця, але виявляється, час тренувань теж має значення. Згідно з новим дослідженням, ранкова фізична активність запускає роботу всього організму, створюючи найменший ризик серцевих захворювань та інсульту.

Photo by Gabin Vallet on Unsplash

Дослідники Медичного центру Лейденського університету проаналізували дані понад 85 000 людей. Учасниками були дорослі у віці від 42 до 78 років, які на момент початку дослідження не мали серцево-судинних захворювань (ССЗ), середній вік яких становив 62 роки, і 58% з них були жінками.

Протягом семи днів учасники носили незнімний трекер активності, і команда вчених стежила за їх серцевими ритмами.

Після шести-восьми років спостереження у 2911 людей розвинулися серцево-судинні захворювання, а у 796 стався інсульт. Порівнюючи час фізичної активності, дослідники виявили, що активність між 8 і 11 ранку призвела до найменшого ризику розвитку обох подій. Потім команда провела другий аналіз, розділивши учасників на чотири групи: перша тренувалася опівдні, друга – рано вранці (8 ранку), третя — пізно вранці (10 ранку) і остання займалася ввечері (7 вечора).

Були враховані всі можливі фактори: вік, стать, вага і зріст. Результати спостереження показали, що у тих, хто був найбільш активним рано чи пізно вранці, ризик виникнення ССЗ був на 11-16% нижче в порівнянні з денною групою. Крім того, у тих, хто був найбільш активним пізно вранці, ризик інсульту знизився на 17%.

Проаналізувавши звіти лише на основі статі, дослідники виявили, що результати були значними у жінок, але не у чоловіків. В учасниць дослідження, які були найбільш активні рано чи пізно вранці, ризик виникнення ССЗ був на 22% і на 24% нижче відповідно. Більш того, у жінок, які були найбільш активні пізно вранці, ризик інсульту знизився на 35%.

Експерти відзначили, що на цей час важко робити остаточні висновки стосовно роботи ранкових тренувань, проте, у вчених більше немає сумнівів: зарядка вранці має більше переваг, ніж вечірні та нічні тренування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments