Здоров'я

Менше зубів – гірша пам’ять

память та зубиУ людей похилого віку може з’явитися щербата посмішка, а також неуважність, і що цікаво, ці дві ознаки старості можуть бути пов’язані між собою. За результатами дослідження можна зробити висновок, що втрата зубів фактично викликає послаблення пам’яті.

Вчені стверджують, що сенсорні імпульси, які виникають під час руху щелеп та зубів, надходять до ділянки мозку, яка формує і утримує спогади. Люди без зубів посилають менше сигналів в цю ділянку, яка називається гіпокамп. Кількість зубів у людини пов’язана з їх результативністю в тестах на епізодичну пам’ять, де викликаються спогади з минулого, і на семантичну пам’ять, де бере участь фактична інформація.

Після врахування інших факторів літні люди, які зберегли більшість своїх зубів, в середньому на чотири відсотки краще справлялися з тестами, ніж люди без зубів, говориться в дослідженні. Однак результати можна пов’язати також з жуванням, яке підсилює приплив крові до мозку.

У дослідженні, результати якого опубліковані в «Європейському журналі оральних наук», брало участи 273 людини у віці від 5 до 80 років. Воно було проведено в університетах Норвегії та Швеції. У середньому кількість природних зубів у кожного учасника було 22 – на десять менше ніж «стоматологічний набір» в 32 зуба. Більше 70 відсотків відсутніх зубів були корінними. Всі учасники потім пройшли серію тестів на пам’ять.

«Згідно з гіпотезою, кількість природних зубів позитивно асоційоване з показниками епізодичної пам’яті, витягом з пам’яті, а також розпізнаванням», – написали автори. Вчені припустили, що ослаблений сенсорний ввід з наших зубів може негативно позначатися на пам’яті. Хоча штучні зубні протези можуть, до певної міри, відновити сенсорну подачу, вони все ж приводять до меншої кількості сигналів в мозок.

Інша інтерпретація результатів в основу бере загальну здатність до жування. Воно підсилює приплив крові до мозку і демонструє підвищення активності в численних ділянках цього органу. Автори також припускають, що активність мозку змінюється тому, що люди без зубів і ті, хто носить протези, уникають певних продуктів, що призводить до меншого надходженню вітамінів, білків і калорій.

Торік дослідження встановило зв’язок між чистими зубами і стійкістю до недоумства. Учені в Каліфорнійському університеті, які відстежували близько 5500 людей похилого віку на протязі вісімнадцяти років, виявили, що ті, хто чистив свої зуби менше одного разу на день, мали ймовірність отримати слабоумство на 65 відсотків більше, ніж ті, які чистили зуби три рази на день.

У деяких дослідження було виявлено, що люди з хворобою Альцгеймера, найбільш поширеною формою слабоумства, мали більше бактерій у своєму мозку, пов’язаних з хворобою ясен, ніж інші люди похилого віку. Вважаються, що мікроби ясенних захворювань можуть проникати в мозок, викликати запалення і пошкодження тканин цього органу, повідомляє Dailymail.

Натхнення: www.novostioede.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button