Здоров'я

В Європі з’явився небезпечний вірус від якого немає вакцини

Конго-кримська геморагічна лихоманка (ККГЛ) це вірусне захворювання, що передається людям через кліщів і тварин. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, при важких спалахах цього захворювання смертність сягає до 40 відсотків.

b46bfc3116871cde7ee79ec65356072a

Небезпечним є те, що вірус передається людям в основному від кліщів і сільськогосподарських тварин, а зараження від людини до людини відбувається при контакті з кров’ю або виділеннями з організму інфікованих осіб.

При цьому не існує вакцини ні для людей, ні для тварин.

Після того, як в Іспанії помер чоловік від цієї хвороби, в Європі почала поширюватися паніка.

Іспанська газета El Espanol повідомила про цей випадок у вчорашньому випуску після того, як Міністерство охорони здоров’я опублікувало звіт про небезпечний вірус. Видання стверджує, що поява звіту пов’язане з виявленням «інфікованих вірусом кліщів в провінції Касерес» — в області Естремадура на заході Іспанії.

Помер 62-річний чоловік, який заразився лихоманкою під час прогулянки в районі Кастілья-Леон.

Це перший випадок такого захворювання в Західній Європі від незавізної інфекції. Вважається, що зараження відбулося від укусу кліща.

В доповіді міністерства охорони здоров’я відзначається: «Враховуючи неодноразове виявлення вірусу з 2010 року в кліщах, відібраних в області Естремадура, і випадок зараження у людини в вересні 2016 року після укусу кліща і другий випадок інфікування у медсестри після тісного контакту з першим хворим в Мадриді, необхідно заново оцінити ризики поширення цього захворювання в нашій країні, які останній раз визначалися в 2011 році».

Органи охорони здоров’я Іспанії не виключають можливості нових випадків ККГЛ.

ККГЛ є ендемічним захворюванням у Африці, на Балканах, на Близькому Сході та в азіатських країнах на південь від 50-ї паралелі — географічній межі розповсюдження кліщів.

Ще у жовтні 2012 року в лікарні Royal Free в Лондоні помер чоловік після зараження ККГЛ під час поїздки в Афганістан.

За даними Агентства з охорони здоров’я, це був перший лабораторно підтверджений випадок ККГЛ у Великобританії.

Тоді представник благодійного фонду Royal Free London NHS Foundation Trust заявив: «Конго-кримська геморагічна лихоманка може передаватися від інфікованого пацієнта тільки через безпосередній контакт з кров’ю або іншими біологічними рідинами, тому немає ніякого ризику для поширення захворювання».

Ознаки і симптоми ККГЛ

Первинними ознаками є головний біль, висока температура, болі в спині і суглобах, болі в животі і блювота. Інші симптоми можуть включати почервоніле обличчя, почервонілі очі, червоне горло і червоні плями на небі.

До симптомів може ставитися поява жовтяниці, а у важких випадках зміни в настрої і чуттєвому сприйнятті.

По мірі прогресування хвороби приблизно на четвертий день гематомами покриваються великі ділянки тіла, з’являється кровотеча з носа і неконтрольовані кровотечі в місцях ін’єкцій, які тривають близько двох тижнів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button