Екологія

Раннє танення снігів призводить до прискорення поглинання вуглекислого газу

Фінські вчені з’ясували, що настання ранньої весни і танення снігів призводить до зменшення рівня вуглекислого газу в повітрі. Фахівці Фінського метеорологічного інституту прийшли до висновку, що глобальне потепління фактично гальмує саме себе.

Група кліматологів провела дослідження, в рамках якого було вивчено, наскільки ефективно бореальні ліси поглинають вуглекислий газ. Виявилося, що ефективність абсорбування газу залежить від рівня снігового покриву.

Так, з 1979 по 2015 рік у лісах Фінляндії, Росії, Канади і Швеції дата настання ранньої весни постійно зміщується до початку року. Внаслідок раннього потепління сніг починає танути швидше, а ліси через це явища на 3,7% ефективніше поглинають вуглекислий газ.

За словами професора Джуні Пулліайнена, прийти до таких висновків кліматологів допомогли дані, що показують, наскільки інтенсивно змінюється вуглецевий цикл.

Метеорологи змушені регулярно стежити за рівнем вуглекислого газу в повітрі. Людська діяльність щорічно прискорює процес глобального потепління, у відповідь природа намагається нівелювати цей ефект. Але настане момент, коли все вийде з-під контролю і тоді людство опиниться в умовах вічного парникового ефекту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button