Екологія

Світ може повністю перейти на поновлювані джерела енергії до 2050 року

Згідно з останнім дослідженням вчених Стенфордського університету, світ може повністю перейти на поновлювані джерела енергії до 2050 року.

Мир может полностью перейти на возобновляемые источники энергии к 2050 году

У проведеному в рамках енергетичної програми Стенфордського університету дослідженні зроблено докладний аналіз енергетичних дорожніх карт для 139 країн. Ці дорожні карти розраховують енергетичні потреби країн до 2050 року для таких галузей, як сільське господарство, транспорт, електропостачання, опалення, приготування їжі та лісове господарство.

Енергетична програма, яку очолює Марк Джейкобсон, сфокусована на трьох складових відновлюваної енергетики — вітрі, воді та сонячному світлі. За даними дослідження, вони можуть задовольнити потреби кожної країни в енергії на 80 відсотків до 2030 року і в повній мірі — до 2050 року.

У дослідженні також наводяться технології, які будуть використовуватися в сценарії повного переходу світової енергетики на поновлювані джерела енергії.

У цьому випадку, наприклад, наземний транспорт буде повністю електрифікований — за рахунок використання електричних автомобілів на батареях і транспортних засобів на водневих паливних елементах. Електричні теплові насоси будуть застосовуватися для обігріву та охолодження повітря.

Енергетична дорожня карта передбачає економію коштів на суму близько 5 трильйонів доларів – завдяки рішенню проблем захисту навколишнього середовища і впливу клімату, а також зниженню витрат на паливо.

Цікаво відзначити, що Стенфорд також опублікував окрему науково-дослідну роботу про можливості створення до 2050 року повністю відновлюваної енергетики в США. Там представлений окремий детальний план використання поновлюваних джерел енергії для кожного американського штату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button